Eesti moeloojad osalevad rahvusvahelisel noorte moeloojate konkursil Kiievis

09. juuli, 2018

Kaks noort Eesti moeloojat, Annika Kiidron ja Cärol Ott, kes osalesid ka Tartus toimunud Eesti Moe Festivalil, esindavad Eestit 15. juulil Kiievis toimuval esimesel rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil. Annika Kiidron osales oma 3D prillidega vaadeldav kollektsiooniga „It’s A Trap?“ moeetendusel Mood-Performance-Tants.  Cärol Ott osales moeetendusel Oma Mood kollektsiooniga „Sõba“.  Mõlemad moeetendused olid juunis Tartus toimunud Eesti Moe Festivali programmis.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnum on Tartus toimuva Eesti Moe Festivali üks  eesmärke luua noortele moedisaineritele tuntust ja välismaiseid edasimüüjaid. „Ka Kiievi moenädalale pääsemine on samm selles suunas, sest tegemist on Ida-Euroopa ühe tugevaima moeüritusega.“

Noorte moedisainerite konkursist Kiievis võtavad osa noored moeloojad üheksast Euroopa riigist: Tšehhist, Eestist, Gruusiast, Ungarist, Leedust, Moldovast, Poolast, Slovakkiast ja Ukrainast. Konkursil osalejad on olnud edukad oma riigi noorte disainerite konkurssidel ja moefestivalidel, olles tõetanud oma julget nooruslikku vaimu. Konkurssi korraldab Ukraina Moenädal, kelle Eesti-poolseteks korralduspartneriks on ka Eesti Moe Festival. 

5.–10. juunil  Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel toimunud Eesti Moe Festivali ühendas esimest korda kolm seni eraldi toimunud moesündmust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus. Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskenduti n-ö aeglase moe teemale, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.