Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimub vastuvõtt uuele ühisõppekavale.

23. mai, 2012
ema_bannerÜhisõppekava keskendub loomemajandusele ja kultuuriasutuste juhtimisele ning ühendab äri- ja kultuurivaldkonna kohalikud ja rahvusvahelised aspektid praktilises ja teoreetilises õppes. Ühisõppekava on välja kasvanud EMTA kultuurikorralduse magistriprogrammist, mille 10 aastakäigu jooksul lõpetanud töötavad juhtivatel ametikohtadel nii avalikus kui erasektoris – ministeeriumides, saatkondades, muuseumides, teatrites, kontsertorganisatsioonides, ülikoolides, MTÜdes ja sihtasutustes (PÖFF, Jazzkaar, Kultuurikatel jm) ning ettevõtluses.

Eesmärgiks on ette valmistada professionaalseid kultuurikorraldajaid, kellel oleks loovjuhile omased oskused ja visioon; loovettevõtjaid, kes oleks võimelised turundama Eesti loomemajandust rahvusvaheliselt; kultuuripoliitika valdkonna ning loomemajanduse strateegilise arengu alaseid otsuste langetajaid, kes on võimelised töötama erinevates kultuurivaldkondades ning mõistma nende toimimismehhanisme.
Õppetöö toimub inglise keeles. Ühisõppekava ettevõtluse ja juhtimisalase osa katab Estonian Business School (EBS) ning kunstiteoreetilised ja disanijuhtimisega seotudkursused koostööpartner Eesti Kunstiakadeemia (EKA). Kaheaastane magistriõpe on organiseeritud moodulitena. Ühisõppekava väljatöötamist toetas Euroopa Liidu Sotsiaalfond ning juhtis prof Tuomas Auvinen (alates mai 2012 Sibeliuse Akadeemia rektor).
Õppejõududeks on teoreetikud ja praktikud nii Eestist kui välismaalt (Suurbritanniast, USAst, Serbiast, Saksamaalt jm). Kultuurikorralduse programmi õppejõudude hulgas on prof. Gesa Birnkraut ja prof. Herbert Grüner, Peter Thornton ja Sue Kay, prof. Giep Hagoort, Leonie Hodkevitch (Austria), prof Ruth Alas, Tiina Tšatšua, prof Mari Kooskora, prof Tõnu Viik, Marko Lõhmus, Jaana Liigand jt.
Lisainfo EMA kodulehelt
kristinakb@ema.edu.ee ; +372 6675738 ; Skype: Kristina.kultuur
Kristina Kuznetsova-Bogdanovitsh (programmi koordinaator)