Eesti noored fotograafid saavad võimaluse näidata oma töid New Yorgis

08. august, 2013

ecadc logoEesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ning ArtProof alustavad koostööd muutmaks Noore Fotokunstniku Stipendiumi žürii rahvusvaheliseks. Sügisel kolmandat korda väljaantav stipendium on mõeldud kuni 35 aastasele fotokunstnikule, kes valitakse kandideerimiseks esitatud uue fotopõhise näituseprojekti põhjal.

Seni kohalikest fotoprofessionaalidest koosnevale žüriile lisandub arenduskeskuse kutsel New Yorgis baseeruv festivali korraldaja ja fotokuraator Sam Barzilay. Barzilay on United Photo Industries nimelise organisatsiooni ja galerii asutaja ning Photoville nimelise fotofestivali direktor, kes kuulub mitmete tuntud fotoauhindade zhüriidesse nende hulgas Prix Pictet, Les Rencontres d’Arles ning New York Photo Awards.

Koostöös Sam Barzilay’ga on seni New Yorgis näidatud kahe Eesti fotograafi teoseid – 2011. aastal toimunud Bioest festivali raames Ulvi Tiidu fotosid ning 2012. aastal esmakordselt toimunud Photoville festivali programmis Sigrid Viiri fotoinstallatsiooni. 

ArtProof Noore Fotokunstniku Stipendiumi võitja saab lisaks näitustele Eestis kutse osaleda oma töödega 2014. aasta sügisel New Yorgis toimuval Photoville festivalil, mille rahvusvahelisi fotograafe tutvustav programm hõlmab kahe nädala jooksul lisaks näitusele loenguid, töötubasid ja esitlusi.

ArtProof Noore Kunstniku Stipendiumi konkurss kestab 15. oktoobrini ning võitja kuulutatakse välja oktoobri lõpus, Eesti Fotokunstimessi ajal. Täpsema info konkursi kohta leiab ArtProofi kodulehelt