Eesti noored ja andekad disainerid avasid ühiskontori

06. november, 2013

5D3 4047Soo tänav on disainihuvilisele tuttav paik, sest seal asub hulganisti disainifirmasid, kelle tegemistel tasub silm peal hoida. Et ettevõtmised veel paremini sujuks, otsustasid neli neist ühel pinnal tegutsema hakata. Nii leiab hõlpsasti ühest kohast disinifirma Ledstreet, Derelict Furniture, Keha3 ja Upstairs. Oktoobrikuu viimasel päeval toimus Halloweeni-teemaline avapidu.

Derelict Furniture ärijuhi Ettie Mikita sõnul on eesmärgiks eelkõige jagada ja luua 1+1=11 mõtteenergiat erinevate disainitahkude täitmise kaudu. Eestlastele, nagu teistelegi lääne-eurooplastele, on saamas omaseks mõtlemine, kus ühtne jõud on palju tugevam kui üksi rabelemine, sest ka kliendile luuakse seeläbi uusi väärtusi — kompaktsem tooteportfoolio, sulandades erinevaid disaini aspekte.

“Nii jagame me industriaalsete nelja-meetriste lagede juures ka ühtset visiooni, sest meil kõigil on mingi sarnane väärtus, mida kanname, olgu see siis puhas disainijoon või jätkusuutlik toode,” lisab Mikita.

Keha3, Derelicti, Ledstreeti ja Upstairsi toodete kombineerimisega tekib mitmekihiline ja multifunktsionaalne terviklik lahendus stiilipuhtas vormis. Ühine klient saab luua endale monumendi elukestva ja massist eristuva elukeskkonnaga.

Nelja loovbüroo kooslus pakub ausaid lahendusi läbi teineteist täiendavate funktsioonide inimesele, kes ei soovi tegeleda tarbimisega ja liigse ostlemisega. See inimene on alustanud positiivset vastuhakku lamenenud ning kiirustavale maailmale kinkides endale ja järgnevatele põlvedele kiirelust ja kiirtabrimisest vabanenud aega ja loovust. Tänu nimetatud disainibüroode toodete kombinatsioonile saab nende austaja laiendada oma kodu ja mõttemaailma väljaspoole traditsioonilisi müüre ning kasutada terviklikku lahendust oma elukeskkonna rikastamiseks.

Ledstreet

Ledstreet on eestimaine ettevõte, mis toodab targa juhtimisega kvaliteetseid LED-valgusteid tänavatele, spordirajatistele ja eriprojektidele.

Derelict furniture

Derelict Furniture kasutab köitva looga vana puitu, selle erilist tekstuuri ja värvigammat, et luua aus ja sundimatu disain. Valmistatava mööbli eesmärgiks on leida tasakaal mehhaanilise töötlemisprotsessi täpsuse ja puidu enda ebatäiuslikkuse vahel.

Keha3

Keha3 eesmärk on luua tooteid paikadesse, kus keskkond ei hellita materjale ega tehnoloogiaid. 
Disain kesk loodusstiihiat ja tema kapriise — selles kestvuses on midagi ilusat. Seeläbi on Keha3 eesmärk muuta maailma paremaks ja kokkuhoidlikumaks tekkinud kestvate ja universaalsete lahenduste kaudu.

Upstairs

Disainistuudio Upstairs pakub funktsionaalseid ja mängulisi tooteid, mis oma lihtsuses suhtlevad kerglevalt ümbruskonna ja kasutajaga. Upstairs ei loo esemeid pelgalt vajaduste rahuldamiseks, vaid eelkõige igapäevaelu emotsioonidega rikastamiseks.

Foto: Andre Altjõe