Eesti nüüdistantsu festivalil ‘UUS TANTS 10’ astub üles Eesti Teatriauhinna võitja Karl Saks

07. aprill, 2011

7. – 9. aprillil 2011 toimub Haapsalus Eesti nüüdistantsu festival ‘UUS TANTS 10’, kus näidatakse üheksat olulist tantsulavastust, mis esietendusid aastatel 2009-2010.

7. aprillil esineb Karl Saks etendusega “Tsuud”, mis sai Eesti Teatriauhinna preemia Tantsulavastuse kategoorias.

Lisaks saab näha ka teiste nominentide etendusi. Esinevad: Mari Mägi ja Kaja Lindal “2 naist köögis, banaanist rääkimata”, Zuga Ühendatud Tantsijad “Kohe näha, et vanad sõbrad” ja Sandra Z “Autistid/Artistid”. Omad töid näitavad publikule Jüri Nael, Dmitri Hartchenko, Henri Hütt, Külli Roosna, Mihkel Ernits ja Tantsuteater Zick.

Festivali raames toimub ka rahvusvaheline noorte koreograafide seminar, millest võtavad osa Läti, Soome, Leedu ja Eesti koreograafid.

Festivali UUS TANTS 10 ametlik koduleht asub aadressil www.uustants10.tantsuliit.ee. Sealt leiate kõik olulise ja vajaliku info festivali programmi, transpordi, majutuse, seminaride jne kohta, et teha otsus festivalile tulemiseks.

Eesti nüüdistantsu festivali ‘UUS TANTS 10’ korraldab Eesti Tantsukunstnike Liit koostöös STÜ ja Kanuti Gildi SAALiga

Laupäeval, 8. aprillil kell 12-16 toimub Haapsalu kultuurikeskuses tantsukriitika alane seminar “Tantsust sõnades”.

Seminaril uuritakse, kes, kus, kuidas ja miks tantsust kõnelevad, kõnelema peaksid või kõneleda tahaksid. Seminaril kohtuvad koreograafid, tantsijad, pedagoogid, kirjutajad ja teoreetikud.

Tantsukriitika hetkeseisust Eesti meedias kõneleb tantsukriitik Evelin Lagle, kriitikat vaeb kriitiliselt koreograaf Mart Kangro. Teatriliikide lähenemisest ja kirjelduskeelte haakumistest räägib teatrikriitik Ott Karulin. Tantsijate ja koreograafide tantsust kõnelemise eri viiside järele küsib õppejõud Kai Valtna.

Kaasa mõtlema ja arutlema on oodatud kõik huvilised!

Seminari korraldavad Eesti Tantsukunstnike Liit ning Eesti Teatriuurijate Ühendus.Lisainformatsioon: Madli Pesti (madli.pesti@ut.ee)