Eesti oli Soome muusikatööstuse sündmusel ja festivalil Musiikki & Media üliedukas

26. oktoober, 2010
altIiris, Orelipoiss ja Bedwetters osalesid edukalt Soome muusikatööstuse tähtsündmusel Musiikki & Media, Rein Langile anti üle Tampere Music Award ning Tallinn Music Weeki vastuvõtul sai tänuauhinna Eesti muusikaelu toetaja ja sõber Tapio Korjus.


Musiikki & Media toimus tänavu juba 21. aastat, esimest korda oli kaalukalt esindatud ka Eesti muusika.

Tähelepanu jätkus kõigile kolmele festivalikavas osalenud artistile: Bedwettersi tugeva energiaga live avaldas muljet nii kohalikule publikule kui ka vaatama tulnud Jaapani suurefestivali Summer Sonic esindajale, Orelipoiss astus festivalikavas üles lausa kaks korda ning maineka muusikaajakirja MOJO ajakirjanik Kieron Tyler kommenteeris: „Omanäolisema esineja mitteametlik auhind kuulub Orelipoisile Eestist. Näitleja-poeedi-lugudekirjutaja Jaan Pehk alter-ego Orelipoiss on tugevalt kontseptuaalne folk-šlaager-karaoke.“  Kogu festivali üheks kõneainet pakkuvamaks artistiks 85 bändi seast oli aga Iiris, kes astus üles festivali kõrghetkel klubis Klubi ning tõi kohale rahvast pungil saalitäie huvilisi. Iiris on hetkel läbirääkimisi pidamas mitme välis-plaadifirmaga, kelle seas on nii indie-leibeleid kui suurplaadifirmasid, kirjastajaid ja agentuure. „Iiris on tulevikutäht“, ütleb MOJO ajakirjanik Tyler ja kirjeldab: „Seni tundmatus Eesti lauljataris Iiris on midagi Björki, Minnie Mouse’i ja sürreaalselt Baltilikku, marionett-nuku moodi Iiris raius läbi elektro-popi tõekspidamiste, jutustades kummikarudest, zombidest ja suurest nahkhiirest. Iiris säras, olles magneetiline ja tundes end laval hästi.“

Tallinn Music Week koostöös Eesti Saatkonnaga Helsingis ja Eesti Instituudiga korraldas Soome ja välispartneritele Tamperes ka ülimenuka Eesti peo, Eesti muusikat mängis rahvusvahelisele publikule DJ Aivar Tõnso ning TMW andis üle tänu-auhinna Tapio Korjusele Eesti muusikaelu toetamise eest läbi aastate. Peole, kuhu algselt oodati 50-70 külalist, tuli kohale ligi 300 muusikatööstuse otsustajat ja ajakirjanikku, sisse saamiseks lookles ukse taga lausa järjekord.

Eestisse jõudis ka Musiikki & Media poolt esimest korda välja antud eriauhind Tampere Music Award, mis anti Soome muusikatööstuse auhinnagaala raames pidulikult üle Eesti justiitsminister Rein Langile tema panuse eest Eesti muusikavaldkonna arendamisel juba nõukogude ajal ning ka panuse eest autorikaitse küsimustega tegelemisel poliitikuna. Tampere Music Awardi üleandmist toetas ja tunnustas oma kohalolekuga ka Eesti Suursaadik Soomes, hr. Mart Tarmak.

MOJO ajakirjaniku Kieron Tyleri ülevaade festivalist

Osalenud bändid:
http://www.myspace.com/iirismusic
http://www.myspace.com/bedwettersband
www.reverbnation.com/bedwetters
http://www.myspace.com/orelipoiss