Eesti päritoluga graafiline disainer Anton Repponen räägib 22. septembril Kultuurikatlas oma stuudiost „Anton&Irene” ja elust New Yorgis

20. september, 2016

22. septembril kell 10.00 viivad MTÜ UVKE koostöös Disainikeskusega läbi inspiratsioonihommiku, kus esineb rahvusvahelise agentuuri „Fantasy Interactive” endine loovjuht ja „Anton& Irene” asutaja Anton Reponen.

Sündinud Peterburis ja lapsepõlves perekonnaga Tallinnasse kolinud Anton jätkas oma teed peale kooli Stockholmis. Ta on töötanud Eestis, Rootsis ja Indias ning 2006. aastal asus vallutama Suurt Õuna. Peale üheksat aastat töötamist rahvusvaheliselt tunnustatud agentuuris Fantasy Interactive otsustas Anton luua koos tolleaegse kolleegi ja disaineri Irene Pereyraga oma stuudio.

Ühel päeval saime aru, et suures agentuuris töötades veedame enamuse ajast koosolekutel, mis ei ole üldse seotud disainiga. Jõudsime arusaamani, et midagi on valesti – me oleme ju disainerid!”,- meenutab Anton hetke, millal otsustas ta koos Irenega luua oma ettevõtte.

Anton& Irene stuudio fookus on disainilahendustel, kus kasutajakogemus on harmoonias visuaalse poolega. Iga projekti toimimise nimel tehakse põhjalik taustauuring, alates tellijast ja tema ideedest, kuni inimesteni kes toodet tulevikus kasutama hakkavad. Anton ja Irene on võtnud vastu otsuse teha ühte projekti korraga, et saavutada parim tulemus ning personaalne side projekti ja tellijaga, vastandudes paljudele selle alla tegijatele, kes võtavad ette võimalikult palju ambitsioonikaid projekte samaaegselt.

Kahe aasta jooksul on Anton ja Irene jõudnud koostööd teha disainer KarimRashid, Metropolitani Muuseumi, SilaSveta”, Danil Kryvoruchko ja paljude teistega. Samuti on Anton töötanud brändidega nagu Google, Microsoft, Sony ja Porsche.

Inspiratsioonihommikutega tahame publiku ette tuua disainereid, kes oma uudse lähenemise ja mõtlemisega meie tegijaid inspireeriksid. Anton Reponen on disainer, kellelt on väga palju õppida, aga kelle väga laia haardega tegemistest Eestis kuritegelikult vähe teatakse,” kommenteerib Disainikeskuse kommunikatsioonijuht Maris Takk.

Anton Repponeni kutsus oma kogemusi jagama MTÜ UVKE (Uus Vene Kultuur Eestis) Disainikeskuse loengusarja “Inspiratsioonihommikud” raames.

Üritus toimub neljapäeval 22. septembril Kultuurikatla väikses saalis (Põhja puiestee 27a, Tallinn), algus kell 10.00. Sissepääs tasuta. Üritus Facebookis – https://www.facebook.com/events/1700896393568146/

UVKE on MTÜ, mille eesmärgiks on lähendada omavahel Eesti eestikeelseid ja venekeelseid inimesi läbi koostööprojektide põnevate vene päritolu kultuuritegelastega mujalt maailmast. Rohkem infot: https://www.facebook.com/uvkeee.

Lisainfo:

Anastassia Dratšova

anastassia.dratsova@gmail.com