Eesti Sisearhitektide Liidu rahvusvaheline sümpoosion kutsub arutlema sisearhitektuuri teooria ja praktika teemadel

16. mai, 2014

Moses Bridge autorid Ro Koster ja Ad KilEesti Sisearhitektide Liit korraldab tänavu 11. – 14. juunil Tallinnas Kanuti Gildi SAALis rahvusvahelise sümpoosioni “Sisearhitektuur – teooriast praktikani“ (“Interior Architecture – Dynamics of Theory and Practice”), kus saavad kokku valdkonna kõrgelt tunnustatud teoreetikud ja praktikud nii mujalt maailmast kui Eestist. Kolmepäevasele sümpoosionile on oodatud kõik sisearhitektuuri-, arhitektuuri- ja disainihuvilised.

Sümpoosioni ühe eestvedaja, sisearhitekti ja EKA doktorandi Tüüne-Kristin Vaikla sõnul on soov korraldada mõttetalgud ja luua erinevaid arutelusid ning diskussioone sisearhitektuuri kaasaegse olemuse üle nii praktikute, akadeemikute kui ka laiema üldsuse vahel. “Läbivaks teemaks on teooria ja praktika omavahelised seosed nii sisearhitektuuris kui ka arhitektuuri- ja disainivaldkonnas laiemalt,“ toob Vaikla välja sümpoosioni tähtsamad märksõnad.

Sümpoosionil astub üles rahvusvaheline, tuntud ja tunnustatud professionaalide seltskond: RMIT Arhitektuuri- ja Disainikooli Sisearhitektuuri osakonna professor Suzie Attiwill (Austraalia), Euroopa Sisearhitekide Nõukogu (ECIA) president Joke van Hengstum (Holland), KU Leuveni ülikooli doktorant, sisearhitekt Tom Callebaut (Belgia), Jüri Kermik Brightoni Arhitektuuri- ja Disainiülikoolist (Inglismaa), Chalmersi Tehnikaülikooli arhitektuuriprofessor Morten Lund (Rootsi), Hollandi Sisearhitektide Liiduesimees Peter Dautzenberg ja maailmakuulsad praktikud Ro Koster, Ad Kil (Holland), Eesti sisearhitektid Margit Aule, Margit Argus, Eero Jürgenson, Ville Lausmäe, Hannes Praks ja Tüüne-Kristin Vaikla ning Martin Samm Lätist.

Ettekannetele lisaks toimub sümpoosionil ka kaks erinevat ümarlauda, millest esimesel arutletakse sisearhitekti identiteedi üle ning teise läbivaks teemaks on sisearhitekt ja ehitatav keskkond.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimehe Urmo Vaikla sõnul on sellise rahvusvaheliselt kõrgetasemelise sündmuse korraldamine ning üle maailma sisearhitektuuri valdkonnas tegutsevate teoreetikute ja praktikute toomine Eestisse suur väljakutse. “Eesmärk on tõsta Eesti Sisearhitektide Liit rahvusvahelisele kaardile, rohkem suhelda kolleegidega mujalt maailmast, vahetada kogemusi ja arutleda aktuaalsetel teemadel,“ selgitab Urmo Vaikla.

Sümpoosioni ametlik osa − ettekanded ja mõttekojad − toimub kolmapäevast reedeni (11. – 13. juuni) Kanuti Gildi SAALis. Avapäeval, kolmapäeval, 11. juunil toimub Helena Tulve juhendamisel heli- ja ruumiteemaline töötuba  ning ringkäik mööda tunnustatud sisearhitektuuriga Tallinna objekte.

 

Sümpoosioni raamesnäidatakse ka Living Architectures uut filmi “25BIS”, mis esilinastub värskelt Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Rahvusvaheline sümpoosion “Sisearhitektuur – teooriast praktikani” (Interior Architecture – Dynamics of Theory and Practice”) toimub 

11. – 14. juunil 2014 Tallinnas, Kanuti Gildis SAALis. Korraldaja on Eesti Sisearhitektide Liit.

Filmi “25BIS” treilerit saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=dDaxj6rwQis