Eesti start-up ettevõte asub muuseumitele virtuaalreaalsuslahendust pakkuma

14. juuni, 2016

Eesti start-up ettevõte sõlmis lepingu üle-euroopalise kultuuripärandi platvormi Europeanaga ning asus välja töötama virtuaalreaalsuse tehnoloogial põhinevat prototüüpi koostöös kahe Eesti muuseumiga.

Prototüübi VR Quiz loojad on virtuaalmängude maailmas plahvatuslikku populaarsust koguva tehnoloogia pannud muuseumikülastajate teenistusse. Seeläbi saavad külastajad virtuaalmaailmas kogeda näituse teemaga seotud atmosfääri ning mängida mälumängu, testides oma teadmisi või õppides midagi uut. Mängus eksponeeritakse digiteeritud kultuuripärandit Europeana (europeana.eu) vahendusel või muuseumi enda kogudest.

Esimese omalaadse valmislahendusega plaanitakse välja tulla järgmise aasta alguses. Prototüüpi saavad kõik soovijad proovida sel aastal Eesti Ajaloomuuseumis ning Eesti Rahva Muuseumis.

VR Quizi edasiarendamiseks ja turuletoomiseks loodud ettevõtte Virtual Heritage ambitsioon on pakkuda seda lahendust muuseumitele kõikjal maailmas ning pikemas perspektiivis jõuda ka online kasutajateni.

VR Quizi idee pälvis aasta alguses Tallinna Ülikoolis toimunud Loomehäkil kunstilise lahenduse auhinna ja Europeana eripreemia ning vast lõppenud Loomeettevõtluse äriideede arendusprogrammis peapreemia, Digixi, Loov Eesti ja Prototroni auhinnad. Europeana esindaja James Morley sõnul tõi VR Quizi tiim kokku muljetavaldava ringi tehnoloogia ja kultuuripärandi tundjaid, kes näitasid üles ehtsat sisutundmist ning tahet seda kasutada autentse ja kaasahaarava kogemuse loomiseks.

Lisainfo:
Õnne Mets, Virtual Heritage OÜ, tel. 55 28679, info@vrquizlab.com;
https://www.facebook.com/VRQuiz