Eesti tänavakunstnikud katavad grafitiga muinsuskaitse all oleva hoone Helsingis

11. juuni, 2013

prosessiEesti Instituudi eestvõttel toimub homme, 12. juunil kell 12-20 Helsingis Suvilahti kultuuritehase piirkonnas rahvusvaheline linnaruumi- ja tänavakunstifestival „Prosessifestivaali, mis toob kokku tänavakunstimeistrid Eestist, Soomest, Rootsist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Tegu on ainukordse ettevõtmisega”, räägib festivaliprojekti juht Jenni Kavén Eesti Instituudi Soome esindusest. Festivali raames kerkib Suvilahti Tiivistämö-nimelisse muinsuskaitse all olevasse tehasehoonesse grafitinäitus, mis on võimalikhoone tulevase remondi tõttu!”

Eestit esindavad festivalil ning näitusel Multistab ehk Signor Sick, Karma ja Pheriskoop, Lé 60 ehk Ryrerei ja Oby, Uku Sepsivart ning MinaJaLydia. Soomest löövad kaasa rahvusvaheliselt tuntud Egs, Frank & Japhy, JussiTwoSeven ja Pallo. Rootsist on kohale sõitnud Nug, Prantsusmaalt 2Shy,Inglismaalt Petro ja Saksamaalt Flying Förtress.

„Tiivistämö ühisnäitusesse on kaasatud Euroopa riikide kunstnikud, kes on valinud lõuendiks linnaruumi”, kommenteerib näituse kuraator Viktor Gurov. „Näitus kajastab erinevate stiilide, tehnikate ja meetodite kaudu protsesse kunstnike loomingus.”

Festivalil avatakse tänavafoto- ja koomiksinäitus, toimuvad tänavamuusikute etteasted, ingliskeelne Artist Talk, avatud on tänavakunstitöötoad ning grafitisein. Toimub ka tänavakunsti oksjon, mille tulu läheb noorte kunstihariduse toetuseks.

„Festival on mõeldud neile, kes tunnevad huvi värvilise tänavakunsti vastu ning soovivad linnaruumi hubasemaks ja huvitavamaks muuta”, räägib projekti juht Jenni Kavén. „Suvilahti on sellise festivali jaoks nagu loodud – metsik ja vaba. Lisaks sellele, et Suvilahtis asub Eesti Maja , asub siin ka üks linna grafitiaedadest, mis on igal hommikul uue grafitikuue saanud.”

Plaate keerutavad festivalil Eesti hiphop ansambli „5Loops“ MC-d ja DJ-d. Festivali lõpetab festivaliklubi, kus esinevad Eesti ja Soome muusikud ja MC-d: 5Loops (EST), DVPH ehk Dragan Volta ja Põhjamaade Hirm (EST) ning Kemmuru (FIN).

Programmiga saab tutvuda:
http://www.viro-instituutti.fi/prosessi/

http://www.facebook.com/prosessi/