Eesti Teatri Agentuuri uueks juhiks saab Kirsten Simmo

22. august, 2016

SA Eesti Teatri Agentuuri nõukogu koosseisus Monika Larini, Tiina Rebane, Riina Viiding, Jaak Allik ja Katre Väli valis uueks Eesti Teatri Agentuuri juhatuse liikmeks Kirsten Simmo.

Nõukogu poolt 2016. aasta juunis välja kuulutatud juhatuse liikme konkursile laekus üheksa avaldust. „Agentuuri praeguses arengufaasis otsustasime kandidaadi kasuks, kellel on laiapõhjalised teadmised teatrivaldkonnast ja pikaajaline juhtimiskogemus agentuuriga mitmeti sarnasest keskkonnast, mis võimaldab tal olla mitte üksnes tippekspert mõnes kindlas töövaldkonnas, vaid koordineerida struktuurselt agentuuri erinevaid töölõike,” kinnitas nõukogu esimees Monika Larini. Tema sõnul oli konkurss õnnestunud ja lisaks väljavalitule oli osalejate hulgas väga võimekaid kandidaate, kellega võiks tulevikus koostööd planeerida.

Üksteist aastat Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhatajana töötanud Kirsten Simmo on õppinud Tartu Ülikoolis teatriteadust ning eelmisel aastal alustas ta täiendavaid magistriõpinguid Tartu Ülikoolis kultuurikorralduse erialal. Lisaks kuulub ta lastele ja noortele mängivate teatrite ühenduse ASSITEJ Eesti Keskuse juhatusse. Kirsten Simmo asub Eesti Teatri Agentuuri juhina tööle alates 20. septembrist 2016. aastal.

Sihtasutus Eesti Teatri Agentuur loodi 2007. aastal Eesti Teatriliidu ja Eesti Etendusasutuste Liidu poolt. Agentuur sündis Eesti Näitemänguagentuuri ja Eesti Teatriliidu Teabekeskuse ühinemisel. Agentuuri eesmärgiks on vahendada teatrivaldkonda puudutavaid autoriõigusi, edendada eesti näitekirjandust, koondada ja edastada teatriinfot, tutvustada Eesti teatrit välismaal ning koguda ja publitseerida Eesti teatristatistikat. Samuti on agentuur näidendivõistluste ja showcase-festivali draamamaa.weekend korraldaja.

Lisainfo:
Eesti Teatri Agentuur
info@teater.ee