Eesti tuntumate idufirmade juhid annavad tasuta inspiratsiooniseminari

12. oktoober, 2011

Nädala pärast, 19. oktoobril toimub TTÜ Tudengimajas EASi ettevõtluskonkursi Ajujaht tasuta inspiratsiooniseminar, kus Eesti edukamate idufirmade juhid Click&Grow’st Fortumo ja ZeroTurnaroundini räägivad äriteooriast ja praktikast. Ajujahi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.


Lisaks säravate idufirmade juhtidele jagavad oma kogemusi ka juba pikaajalise ärikogemusega ettevõtjad, kellest tuntumad on Rein Kilk, Andrei Korobeinik ja Taavi Kotka. Seminarile tasub aegsasti registreerida, sest kohtade arv on piiratud.

Webmedia Eesti juht Taavi Kotka otsib oma ettekandes vastust, „kas IT on jätkuvalt kuum“ ning millised on eestlaste võimalused IT maailma värskematest trendidest kasu lõigata. “Oluline on mitte mõelda Eesti-keskselt ning kohe äri alguses teha analüüs, kuidas lahendus maailma suurtel turgudel töötaks,” andis Kotka vihje.

Tööstushiiu ABB Baltimaade arendusjuht Rainer Sternfeld teeb ülevaate tehnoloogiatest, millest tulevikus võivad kujuneda omaette tööstusharud. “Tulevikutrende teadvustades ja täna alustades on võimalik lõigata märkimisväärset kasu ka tulevikus,” lisas Sternfeld.

 

Seminar koosneb kolmest osast. Esimeses räägivad ettevõtjad maailma muutvatest trendidest ning neis peituvatest ärivõimalustest. Investorite paneel arutleb hea äriidee tunnuste üle. Programmi kolmandas osas jagavad idufirmade juhid oma kogemusi, kuidas edukas ettevõte nullist üles töötada.

 

Inspiratsiooniseminaril osalevad EASi konkursi Ettevõtluse Auhind 2011 võitja OÜ Fortumo juhatuse liige Rain Rannu ning samal konkursil Innovaator 2011 tunnustuse pälvinud OÜ ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov, Ajujaht 2010 võitja Click&Grow looja Mattias Lepp, Defendeci tehnoloogiajuht Jürgo Preden, MarkIT müügijuht Lauri Haav, Asper Biotechi asutaja Indrek Kask, mitmekülgne suurettevõtja Rein Kilk, ABB Baltimaade arendusjuht Rainer Sternfeld,WebMedia Eesti juht Taavi Kotka, IT-ettevõtja ja riigikogulane Andrei Korobeinik, Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko ja Ambient Sound Investmenti otseinvesteeringute juht Margus Uudam.

 

Seminar toimub TTÜ Tudengimajas (Ehitajate tee 5, Tallinn) 19. oktoobril kell 14-18, seejärel saavad eelnevalt registreerunud huvilised osaleda üks-ühele mentorkohtumistel, et oma äriideele tagasisidet saada.

 

Seminari täpsem kava ja registreerumine: http://ajujaht.ee/insipratsiooniseminar-2011/

 

Eesti suurimale, 95 000-eurose auhinnafondiga ettevõtluskonkursile Ajujaht 2011 saab äriideid esitada 25. oktoobrini.

 

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. 95 000-eurose auhinnafondi panevad kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision,  MarkIT, Tallinna ja Tartu linn. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

 

Lisainfo:

 

Lo Rihvk, BDA Consulting partner/Ajujahi projektijuht

Tel 5115 625

lo@bda.ee

www.ajujaht.ee

www.facebook.com/ajujaht

www.youtube.com/ajujaht

 

Ilmar Pralla

EASi innovatsioonidivisjoni direktor

6279 707, 5165 988

ilmar.pralla@eas.ee