Eestis loodud saunakeris võitis disainiauhinna RedDot

30. märts, 2015
Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini üliõpilase Mihkel Masso disainitud elektrikeris Drop võitis olulise rahvusvahelise disainiauhinna RedDot: Product Design 2015. Sellega tunnustati eesti disaini kõrget kvaliteeti maailma suurimal ja tuntuimal konkursil, mis ühtlasi tähistab sel aastal oma 60. aastapäeva.

Auhinnaga Red Dot tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. HUUM OÜ toodetava kerise Drop’i disainer on Mihkel Masso ning teos loodi Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna ja Huum OÜ ühise arendusprojekti raames, mida toetas ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Tänavu laekus konkursile töid 56-st riigist, kokku esitati 4928 tööd. Auhinnaväärilised disainitooted valis 38-liikmeline žürii. 
 
Huum Drop kandideeris vannitubade ja saunade kategoorias, äramärkimise pälvis disainilahenduse meisterlik teostus. 
 
“HUUM-i keris erineb konkurentidest innovaatilise ülesehituse poolest – optimaalne metalli ning ruumi kasutus koos  suurendatud kerisekivide hulgaga – elektrikerise lahendus võimaldab mahedat ja pikka “puuküttega saunale” sarnast leilielamust. Oma unikaalse ümara vormiga pehmendab kodumaine keris sauna nurgelist interjööri,” selgitab ettevõtte Huum OÜ juht Siim Nellis. Eesti ettevõtja, HUUM Drop tootja Siim Nellis pöördus Eesti Kunstiakadeemia poole 2011 kevadel ning professor Heikki Zoova juhtimisel püüdsid tootedisaini tudengid leida saunakerisele kaasaegsemat ja ökonoomsemat lahendust.  Tudengeid juhendasid disainerid Üllar Karro ja Sven Sõrmus.  Ühena kahest valis Nellis pakutud kavandite seast välja poolkera laadse Mihkel Masso töö, mis ühiselt arendati 2012. aastal tootmiskõlblikuks.  Juba esimese tootmisaastaga ületas ettevõtte HUUM OÜ seatud müügieesmärke 400 protsenti.  Lisaks tootedisaini teenusele korraldas EKA tudengite seas ettevõtte nimekonkursi, mille võitjaks osutus Markus Marksi pakutud “Huum”.  Kogu visuaalne identiteet, sh logo, infograafika ja veeb teostati EKA graafilise disaini eriala vilistlase Helene Vetiku ja Karl Saluveeri poolt.  HUUM on pälvinud ka mitmeid kohalikke auhindu.

 Huum Drop on Eesti kapitalil loodud ja Eestis toodetud elektriline saunakeris.  Toodet on juba müüdud üle maailma ning toimub järjepidev müügivõrgustiku ülessehitamine.
 
Seoses väärika auhinnaga on Huum Drop esindatud ka maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul RedDot’i disianimuuseumis Essenis, Saksamaal. Teoseid eksponeeritakse muuseumis alates 29. juunist aasta jooksul, samast päevast saab kõiki võidutöid näha ka RedDoti online-näitusel
 
Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfalen poolt loodud RedDot disianiauhind on oma iga-aastase 17 000 osalejaga maailma prestiižseim disainiauhind ning on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini- ja disainikontseptsiooni kategooriates.  Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Kaidi Ploomipuu (2011) ja newWeave vaip (Narma), Martin Pärn (1998) klap​plaud Martin (Martela), Hannes Unt (2008) Restoran Kaerajaan, Julia Maria Künnap (2010) söögitool Mari.
 
Rohkem infot on saadaval leheküljel www.red-dot.org/press ja http://en.red-dot.org/5480.html