Eestit esindab Creative Business Cupil PESA Design

23. oktoober, 2013

872817618.-20. novembril toimub Kopenhaagenis taas rahvusvaheline loomemajanduse äriideede võistlus, kus Eestit esindab PESA design duširuumides kasutamiseks mõeldud lastetool. Sel aastal osaleb võistlusel 43 riiki ning auhinnafond on enam kui 100 000 USD.

PESA lastetool sündis Anna Aleksejeva Kunstiakadeemia magistritöö tulemusena, proovides lahendada paljude lapsevanemate muret väikelapse hooldamisel avalikes pesemisruumides nagu ujulad, spaad ning tervishoiuasutused. Maailmas unikaalne tool on mõeldud lastele vanuses 2 – 12 kuud ning on ergonoomiline, turvaline ja hügieeniline. 2012 aasta sügisel võitis PESA Loov Eesti tootearenduse nädalalõpu võistluse TeamLab ning jõudis edukalt ettevõtluskonkursi Ajujaht finaali. Creative Business Cup võistluse eestipoolse partnerina valis Loov Eesti PESA designi Eestit esindama ka rahvusvaheliselt.

PESA designi asutaja Anna Aleksejeva sõnul oodatakse sündmusel osalemisest kõige enam uusi kontakte. “Kuna meie lastetool ei ole veel seeriatootmises, loodame kõige enam saada uusi rahvusvahelisi kontakte, mis aitaks meil tootmisega alustada või investeeringuid leida. Kui võistluse võidame, on muidugi kõige toredam,” rääkis Anna.

Creative Business Cup auhinnafond ületab sel aastal 100 000 USD piiri, sisaldades muuhulgas tasuta osalemist SoftLayer Catalyst Startup programmis kahele osalejale ning VIP sissepääsu Global Entrepreneurship Congress’ile (GEC) Moskvas märtsis 2014.

Vaata osalejate videosid siit:: http://www.creativebusinesscup.com/nationalwinners

Programm: http://creativebusinesscup.com/program