Eestit esindavad Londoni moenädalal neli noort disainerit

23. oktoober, 2013

M ILISON 03 P4A7803Žürii, koosseisus Eesti Disainikeskuse ja Briti Nõukogu esindajad ning Eesti Kultuuriesindaja Londonis valisid välja neli noort disainerit, kes esindavad Eestit International Fashion Showcase 2014 Londonis.

Eesti väljapanekul Londoni moenädala raames veebruaris 2014 astuvad üles: Marit Ilison (projekt “Magada tahaks” / “Longing for sleep”), Kärt Põldmann (naiste käsitöökingad), jonurm (meeste parkad ja unisex seljakotid), Sille Sikmann (meeste aksessuaarid).

“Arvestasime otsuse tegemisel ka Briti Nõukogu poolsete soovituste ja nõuannetega, sest nemad oskavad näha tervikpilti ja just Londoni poolset nägemust Eesti disainist,” kommenteerib Eesti Disainikeskuse projektijuht Sirli Nõmm. “Kõik väljavalitud disainerid on noored, tugevad ja eriilmelised ning täiendavad üksteist, mitte ei konkureeri,” lisab Nõmm.

Lisaks noorte ja alustavate disainerite väljapanekule on galeriipinnal eksponeeritud ka osa Tanel Veenre kureeritud KAAMOSE moedisaini näitusest ning kõik neli disainerit on KAAMOSE näitusel ja kataloogis ka esindatud. Näitus täiendab väljapanekut kontseptuaalselt ning loob oma tugeva looga tausta Eesti moedisainiga süvitsi tutvumiseks.

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse läbi väljapanekute erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse. IFSi peateema on „emerging talent”, mis tähendab, et osalejate turul tegutsemisaeg ei tohi olla pikem kui neli aastat. Väljapanekud võivad hõlmata nii naiste- kui meestemoodi, jalanõusid, ehtedisaini või aksessuaare.

2013. aasta Eesti väljapanek pälvis rahvusvahelise žürii poolt IFS peapreemia Emerging Talent Award 2013. Eesti väljapanekul Horse Hospitalis esitlesid oma värsket loomingut neli Eesti disainerit: Kadri Kruus, Kristina Viirpalu, Karl Annus ja Kristian Steinberg. Näituse kujunduse autor oli Helen Sirp.

2014. aasta IFS toimub Londonis ajavahemikul 13.-18. veebruar. Eesti väljapaneku täpne asukoht täpsustub novembri jooksul.

Loe IFS-ist pikemalt siit: http://www.britishfashioncouncil.com/content/1876/IFS

Eesti väljapanekut London Fashion Week’i raames koordineerib Eesti Disainikeskus koostöös Eesti Saatkonnaga Londonis. Väljapanekut toetab Eesti Kultuur maailmas ja EAS Regionaalarengu Fond.

Marit Ilisoni kollektsioon “Teine”