Eestlased pälvivad Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordenid

18. jaanuar, 2012

Kultuuriminister Rein Lang tänab täna toimuval vastuvõtul Eesti loomeinimesi ja teisi Eesti-poolseid koostööpartnereid, kes aitasid kaasa Eesti kultuurifestivali Pariisis ja Pariisi regioonis õnnestumisele.


Prantsuse suursaadik Frédéric Billet tunnustab vastuvõtul Eesti-Prantsuse kultuurisuhete edendajaid.

Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni saavad helilooja Helena Tulve, ansambli Vox Clamantis kunstiline juht Jaan-Eik Tulve ning festivali Estonie tonique Eesti-poolne koordinaator, Kultuuriministeeriumi asekantsler Ragnar Siil. Kunstide ja Kirjanduse ordeni pälvivad ka režissöör Ilmar Raag ja lavastaja Lembit Peterson.

Festivali eesmärk oli kultuuri kaudu tutvustada Prantsusmaal Eestit ning arendada kahepoolseid kultuurisuhteid. Festivali programm oli rikkalik, sisaldades näiteid pea kõigist kultuurivaldkondadest, enim on esindatud muusika.

Kaks kuud kestva festivali programmis osales enam kui 200 Eesti esinejat, kokku toimus rohkem kui poolsada kultuurisündmust. Festival toimub Pariisis, selle eeslinnades ja Amiens’i linnas. Programm oli üles ehitatud sellisena, et see haaraks võimalikult laia publikut, ka esinemispaikade seas on nii ajaloolisi ja laialt tuntud (nt Salle Pleyel, Musée du Quai Branly,Théâtre de l’Odéon) kui ka uusi ja trendikamaid kohti (nt Point Ephémère, Centquatre).

Festivali korraldamine toimus Eesti ja Prantsuse Kultuuri- ja Välisministeeriumide koostöös, programmi aitasid vahetult ellu viia Pariisis asuv Prantsuse Instituut (Institut français) ja Eesti suursaatkond Pariisis. Toimumine on ajastatud just 2011. aastale, mil Tallinn kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit ning äsja euro kasutusele võtnud Eesti tähistab oma 20. taasiseseisvusaastat. Festivali tunnusgraafika on loonud Eesti agentuur Der Tank, kes võitis selleks korraldatud rahvusvahelise konkursi.