Eestlaste moeetenduste hooaeg saab särava punkti Estonian Fashion Festivalil 6.-9. juunil Tartus

06. juuni, 2019

6.-9. juunil saavad uue moe austajad Estonian Fashion Festivali (Eff) vahendusel moehooaja grand finale osaliseks. Moesündmus saab alguse kell 19 Eesti Rahva Muuseumis (ERM), kus etendub Kõrgema Kunstikooli Pallase show Mood-Performance-Tants.

Eff moepäevad on täis etendusi, mille jooksul näevad moehuvilised suurima valiku kollektsioone Eesti ja lähinaaberriikide kõige värskematelt tegijatelt. Parima selgitab välja rahvusvaheline žürii. 7. juunil toimub ERM-is kell 15.00-16.30 tasuta eksporditeemaline seminar rahvusvaheliste ekspertide juhtimisel. Eff-i lõpetab MoeKunstiKino filmiprogramm.

Eff moenädalal tuleb esitlusele 45 kollektsiooni. Moesündmuse teeb põnevaks kolm erinäolist etendust. ERM-is toovad publikuni moeshow 6. juunil kell 19 Kõrgem Kunstikool Pallas Mood-Performance-Tants, 7. juunil kell 19 Viljandi kultuuriakadeemia OmaMood ja 8. juunil kell 19 Tartu Loomemajanduskeskus Antoniuse Moeetendus. Eff eestvedaja Elo Meieri sõnul tasub Eff moenädalalt oodata hea käekirja ning inspiratsiooniga moelavastusi. „Laval on kollektsioonid, mis toovad vaheldust Eesti tuntud moedisainile ja loovad kandjast omanäolise isiksuse. Kõige selle värskuse taga on kolme erineva moefilosoofiaga moeshow`d ning hulk talente, kes heas mõttes elukutselised katsetajaid,“ sõnab Meier.

Eff peakorraldaja Elo Meier kirjeldab OmaMood etendust kokkuvõtlikult kui uue põlvkonna tõlgendust pärimusmoest,  Antoniuse Moeetenduse rõivakollektsioone iseloomustab ready-to-wear mood, mida on koheselt võimalik müüki panna ja kliendil osta. Mood-Performance-Tants  show on Elo Meieri arvates alati provokatiivne. „Eff moeloojate ühtseks jooneks on uued lähenemised, mis tõenäoliselt tingitud disainerite soovist endale jätkuvalt väljakutseid pakkuda ja oma kandjaga uutel teemadel arutelusid luua, “ lisab Meier.

Festivali jooksul selgitab rahvusvahelise žürii välja parima, kes esindab Eestit International Young Designers Contest`il, mis toimub Ukrainian Fashion Week`il. Lisaks põhiprogrammile toimub ERM-is kõikidele huvilistele 7. juunil kell 15.00-16.30 tasuta seminar, kus rahvusvahelised eksperdid Alexandra Dimitriievych (UKR) ja Amelia Nguyen (FIN) räägivad kuidas müüa toodangut Soome ning Ukraina turgudel. Tartu Elektriteatris on 9. juunil kell 16 MoeKunstiKino, kinoekraanil rullub vaatajate silme ees lahti moemaailma rock`n`roll`ija Lee Alexander McQueen`i pöörane elukäik režissöör Ian Bonhóte filmis “McQueen“.

Värske ja ärksa moeetenduste programmi leiab Eff kodulehelt Fashionfestival.ee ning Facebooki lehelt. Piletid müügis Piletilevi.ee ja kohapeal.

Estonian Fashion Festival (Eff) sai alguse 2018. aastal. Festivali eesmärgiks on propageerida ja näidata noort Eesti moedisaini ning kokku tuua Ida- ja Põhja-Euroopa moetalentide platvorm. Eff ühendab kolme eriilmelist moeetendust: Kõrgema Kunstikooli Pallas Mood-Performance-Tants, Viljandi kultuuriakadeemia OmaMood ja Tartu Loomemajanduskeskuse Antoniuse Moeetendus. Lisaks on festivali programmis disainerite õppeprogramm, moekino ja tänavaturg. Tegemist on iga-aastase moesündmusega.

Loe lisaks sellelt veebilehelt.