EFI kaastootmistoetusi jagus kahele mängu- ja kahele dokumentaalfilmile

09. veebruar, 2017

Eesti Filmi Instituut (EFI) eraldas aasta esimeses voorus kaastootmistoetusi 185 000 euro ulatuses kokku neljale filmile – kahele mängu- ja kahele dokumentaalfilmile.

 

Venemaa firma Pan-Atlantic Studio toodetavale mängufilmile „Mees, kes üllatas kõiki”, mille kaastootja on Eesti tootmisfirma Homeless Bob Production (produtsent Katrin Kissa) kõrval ka Prantsuse Arizona Productions, eraldas EFI 40 000 eurot. Režissööride Natalja Merkulova ja Aleksei Tšupovi lavastatud filmi võtab üles eesti operaator Mart Taniel.

„Omanäoline ja mõtlemapanev mõistulugu, mis filmitakse Siberis, jutustab loo vene mehest, kes otsustab surma üle kavaldada,” ütles EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins.

 

Saksamaa tootja Pandora Film mängufilm „Härra Pichoni viimane teekond”, mille kaastootjad on Nimbus Film Taanist, Mact Production Prantsusmaalt, Panache Production Belgiast, Akson Studio Poolast ja Meteoriit Eestist eesotsas produtsent Aet Laiguga, saab EFI-lt 100 000 eurot.

Tunnustatud taani režissööri Søren Kragh-Jacobseni romantiline film, mille osa võtteid tehakse Eestis, räägib loo helilooja FrédéricChopini viimastest elupäevadest. Filmis mängib peaosa prantsuse näitleja Romain Duris.

 

Dokumentaalfilmide seas eraldas EFI 25 000 eurot Poola Colab Pictures toodetavale filmile „Love Express”, mille kaastootjad on telehiid HBO ja Eesti filmifirma Maagiline Masin eesotsas produtsent Anu Veermäega.

 

Režissöör Kuba Mikurda film avab kuuekümnendatel Poola mõjukamate animaatorite hulka kuulunud Walerian Borowczyki kummalise karjääri, mis lõppes pornofilmitööstuses.

 

„Temaatiliselt on tegu arhetüüpilise kunstniku looga, kus põrkuvad anne ja suuremad jõud, kes seda annet ei mõista,” ütles Tibbo-Hudgins. „Taustal keerlevad pöörased 70-ndad, seksuaalrevolutsioon ja tsensuuri kadumine.”

 

Eesti animatsioonikunstnikud teostavad filmi ilmestavad animaklipid.

 

Leedu firma Moonmakers dokumentaalfilmile „Leebed sõdalased”, mille Eesti kaasprodutsent on Riho Västrik (Vesilind), eraldas filmiinstituut 20 000 eurot.

 

Noore leedu naisrežissööri Marija Stonyte poliitiliste pingete ja võidurelvastumise taustal lahtirulluva iselaadse põlvkonnakroonika peategelased on viis Leedu neidu, kes võtavad osa kohustuslikust sõjaväeteenistusest. Filmis vastanduvad militaarmaailma karmus ja distsipliin eraelu kaosele ja hirmudele.

Filmi monteerib Mirjam Jegorov, kes oli ka Vesilinnu IDFA võistlusprogrammides linastunud dokumentaalfilmide „Naine ja liustik“ ning „Tule tagasi vabana“ monteerija.