Ehitus- ja sisustusmessil näeb Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite disaini

17. oktoober, 2013

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiiliosakond ja mööbliosakond osalevad ühisväljapanekuga täna algaval Tartu ehitus- ja sisustusmessil. Messil eksponeeritakse mööbliosakonna tudengite disainitud taburette, tekstiilitudengite põrandavaipu, kahe osakonna koostööprojekte PINK ja 8:TOOL ning valikut disaini valdkonna lõputöödest.

 

Messil väljas olevate taburettide märksõnaks on lihtne vormilahendus ja toodetavus. Kursust juhendas Riho Tiivel. Tekstiiliosakonna tudengite valmistatud põrandavaibad esindavad traditsioonilise kangakudumise tehnoloogia võimalusi kaasaegse disaini võtmes. Tudengeid on juhendanud Katrin Trumm ja Veinika Västrik.

Ekspositsiooni keskmeks on tekstiili- ja mööbliosakonna 3. ja 4. kursuse tudengite ühisprojektid PINK ja 8:TOOL. Projekt PINK pakub mängulises võtmes disainilahendusi seljatoeta istmele, mitmete objektide puhul on autorid leidnud esmapilgul lihtsa eseme kujundamiseks väga mitmekülgseid vormi- ja materjalikooslusi.

Projektis 8:TOOL osales 20 mööbli- ja tekstiilieriala tudengit, kes töötasid disainimeeskondadena. Tudengite koostöö tulemusena valmis 8 tooliprototüüpi, igale prototüübile on loodud tooli idee ja vormilahendusega orgaaniliselt seotud žakaarkangas. Projekti juhendasid Jaak Roosi, Katrin Trumm ja Aet Ollisaar.

Projekti esmaesitlus toimus Stockholmi Mööbli- ja sisustusmessil, 19.-22. septembril tutvustati projekti Londoni Disainifestivali raames messil Tent London. Esinemine Londoni messil tõi kinnituse noorte disainerite ootusele – projekt 8:TOOL ja tooliprototüüp LEELO pälvis väga positiivset tähelepanu. Messil esinemisele on järgnenud mitmed meediakajastused ja koostööettepanekud – näiteks kutse esitleda tooli LEELO New Yorgi kaasaegse mööbli messil mais 2014.

Väljapanekut täiendavad näited TKK disaini valdkonna lõputöödest: ettevõtjaid kaasav projekt – žakaarkangaga kaetud tugitool (autor Marju Nurk, juhendaja Monika Järg), disainilahendus eritellimusel kohandatavale kaubaveojalgrattale (autor Jaanus Paaver, juhendaja Jaak Roosi), disainobjekte ootamatu vaatenurga jäädvustavad gobeläänid (autor Mari Käosaar, juhendaja Aet Ollisaar) ning Lambiravila projekt, mille raames on valminud autorikangad lambikuplitele (autor Mari Kõrgesaar, juhendaja Monika Järg).

Ehitus- ja sisustusmess on avatud kuni laupäevani, 19. oktoobrini Tartu näituste messikeskuses.

www.artcol.ee
www.artcol.ee/moobel
www.facebook.com/tkktekstiil