Ehtefestival pakub stiili ja silmailu

21. mai, 2012

lmk-logo25.–26. mail toimub Tartu Loomemajanduskeskuses ehtefestival, kus oma loomingut näitavad nii ehte- kui ka moekunstnikud. Festivali põhiürituseks on laupäeval toimuv „Edevuse laat”.
Juba teist aastat toimuva festivali korraldajate sõnul on selle aasta ehtefestivali eesmärgiks tuua Tartusse andekad ja põneva käekirjaga disainerid ning kunstnikud, kes rakendavad oma oskusi ja säravaid ideid just ehtekunstis.

Reedel, 25. mail kell 18 avab Disainimajas (Kalevi 15) oma isikunäituse ehtekunstnik Katarina Kotselainen. Tema ehteid on võimalik vaadata ja osta kuni 31. maini. Kell 19 toimub loomemajanduskeskuses tegutseva Pippin Stuudio ehteloomingu esitlus-müük „Õhus on ehteid“ (Kalevi 17 klaasverandal).  Kell 20 toimub Kalevi 17 saalis samuti loomemajanduskeskuses tegutseva Evelini Moesalongi kelmikas kleidietendus „Suhkrused hetked“. Oma loomingut näitavad moekunstnik Evelin Tartu ja ehtekunstnik Kerli Pajusaar (Pippin Stuudio). Moeetenduse lavastuse ja kujunduse teeb Kujunduskuurort, heli Eduard Heinrich Kronk.

Laupäeval, 26. mail toimub loomemajanduskeskuse õues (vihma korral Kalevi 17 saalis) festivali tähtsündmus „Edevuse laat“, kus stiilset ja kordumatut ehteloomingut pakuvad Eesti oma tegijad. „Edevuse laada“ korraldamise eesmärk on võimaldada ehtetegijatel, kunstnikel, disaineritel väga soodsatel tingimustel oma loomingut laiemale publikule esitleda ja pakkuda. „Kulda, karda, stiili ja silmailu leidub igale maitsele,“ lisas festivali korraldaja Kerli Pajusaar.

Festivali korraldavad Pippin Stuudio, Evelini Moesalong, Disainimaja.

Vt ka: http://www.lmk.ee/ehtefestival, Facebookis üritus nimega „Ehtefestival 2012“.