EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengus astub üles tuntud Hollandi arhitekt

11. november, 2014
NeutelingsEKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas astub reedel, 14. novembril kell 18 üles Hollandi tuntud arhitekt Willem-Jan Neutelings. Loeng toimub Mustpeade Maja Vennaste saalis.

Neutelings Riedijk Architecten on Hollandis, Rotterdamis tegutsev arhitektuuribüroo, mille asutajateks Willem-Jan Neutelings ja Michiel Riedijk. Nende loomingut on iseloomustatud kui skulpturaalset, tihti antropomorfset ja vormiliselt mängulist, mis samas järgib konteksti ja ruumiprogrammi selget mõistuspära. Viimase 25 aasta jooksul on Neutelings Riedijk arhitektidest saanud juhtiv rahvusvaheline büroo, mis spetsialiseerunud keerukamatele avalikele, äri- ja kultuurihoonetele. Nende looming on üleilmselt tunnustatud, mida näitavad nii auhinnad kui ka rahvusvahelise meediakajastuse määr.

EKA avatud loengute arhitektuuri sarja kuraatori Veronika Valgu sõnul on Neutelings lubanud oma loengus „Identity, Ornament and Public Space / Recent Work of Neutelings Riedijk Architects” keskenduda kohaloomele ja avalike hoonete uuele perspektiivile, monumentaalsusele ja ornamendile. „Ehk saame Eesti arhitektuuriekspordi tuhinas teada ka seda, milles peitub Neutelings Riedijk arhitektuuribüroo edu võti,” lisab Valk.
Neutelings2

EKA arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.
 
Varasemaid loenguid vaata SIIT

Pildid: Neutelings Riedijk Architects