EKA EXPO näitab reedel Kunstiakadeemia ja ettevõtjate koostöövõimalusi

18. aprill, 2012

eka-ekspo-banner190Reedel toimub EKA ja Loov Eesti koostöös esimene ettevõtjatele suunatud koostöövõimalusi tutvustav päev EKA EXPO. Näha saab Eesti Kunstiakadeemia ja ettevõtjate koostöös sündinud uudseid disaini- ja arhitektuurilahendusi, prototüüpe, kavandeid, valmistooteid ning kuulata EKA osakondade esindajate ja ettevõtjate ettekandeid koostöö- ja rahastamisvõimalustest.


„Ettevõtjad on hakanud mõistma, et disain on tootearenduse juures üks kõige olulisemaid aspekte, millest sõltub otseselt toote müügiedu. Eesti Kunstiakadeemia suudab ettevõtluse arendamiseks pakkuda palju enam, kui silmaga näha ning hakkama saadakse ka nutikate tehniliste lahendustega. EKA EXPOl saab erinevate osakondadega vahetult suhelda, luua kontakte ja saada infot koostöö arendamiseks, näiteks erinevate EASi toetuste abil,“ kommenteeris Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.

„Ettevõtjad saavad tellida disainilahendusi Eestis ka professionaalsetelt disainibüroodelt, kuid EKA koostöö eelis on noorte tudengite värskete ideede küllus.  Iga projekti puhul töötatakse välja mitmeid lahendusevariante, millest ettevõtja valib endale sobiva.  Lahendused sünnivad mitmete katsete tulemusel ja professionaalse õppejõu juhendamisel.   Selline koostöö arendab kahtlemata mõlemat osapoolt – nii tudengeid kui ettevõtjaid,“ räägib Ingela Heinaste, EKA ettevõtlussuhete koordinaator.

Edukaid projekte on Eesti Kunstiakadeemial ette näidata mitmeid. „Toit & Nõu“ projekti eesmärgiks oli ja on leida kaasaegne Eesti toidu serveerimiseks sobilik Eestis disainitud nõu. Täna kasutavad lahendusi Pädaste mõisa restoran ning F-Hoone. Koostööst on valminud ka sushikomplektid Black Taverna Lounge’ile ja kohvik Kehrwiederi keraamilised kohvifiltrid, saunakeris ettevõttele Arofer OÜ, kollektsioon KOTA jalanõusid, SmartPosti pakiautomaadid, mööbliseeria Tank ja Sunoreki tootmisliinidel ja palju muud,“ lisab Heinaste.

EKA EXPOL on esindatud enamik Kunstiakadeemia erialadest: arhitektuur- ja sisearhitektuur, keraamika ja klaasikunst, moedisain, nahakunst, tekstiilidisain, tootedisain, graafiline disain, ehte- ja sepakunst, vabad kunstid, avatud akadeemia. Oodatud on kõik huvilised, kuid eriti ettevõtjad ja organisatsioonid, kes soovivad oma tooteportfelli mitmekesistada või värskendada uute toodetega.

EKA EXPO toimub 20. aprillil kell 14.00 -18.00 Rüütelkonna hoone saalis, Kiriku plats 1. Osavõtt on tasuta.

Info ja registreerimine: www.coop.artun.ee

Ajakava
13:30   Avatakse näitus, suur saal
14:00 — 14:15   Tervitus
14:30 — 17:00   EKA osakondade esitlused, kammersaal
14:30   Tootedsaini osakond ja Affa Europe OÜ
15:30   Arhitektuur ja linnaplaneerimine
16:30   Keraamika ja klaas, “Toit & Nõu”
17:00 — 18:00   Vestlusring