​​EKA-G galeriis avatakse uusmeedia näitus “TALSINKI STEREO”

19. november, 2013

Täna, 19. novembril kell 18.00 avatakse EKA-G galeriis, Estonia pst 7/Teatri väljak 1 näitus TALSINKI STEREO, mis toob publikuni Helsinki Kuvataideakatemia ja Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia ühisprojekti.  See on stereograafiline videoinstallatsioon, milles on kombineeritud Tallinna ja Helsinki linnamaastikud. 

 

Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia professor i Raivo Kelome he sõnul oli tudengitele algse idee na  antud” E xquisite corpse” tüüpi mäng ning ülesande sisuks  teha videoklippe, mis esitavad Tallinna ja Helsingi vahel vastastikku “küsimusi” . 

Esitatud “küsimused” ja “vastused” kajastavad visuaalseid sarnasusi Helsingi ja Tallinna arhitektuurivormides, avalikus ruumis – inimesed, liiklus, esemed, ehitustes ja lammutustes. Iga klipp tegeleb ühe teemaganing näitusel liidetakse videolõigud 3D video ks.

Projekti on näidatud juba Pixelache’i festivali 2013 raames Helsingi Eesti Majas toimunud näitusel. Talsinki Stereo projektis  osalesid Eesti Kunstiakadeemia   u usmeedia osakonna poolt Hanne Aasamets, Jana Soans, Kärri Jürisson, Liisalotte Elme, Mikk Madisson, Taavi Suisalu, Mart Vainre ja Hans-Gunter Lock ning Kuvataideakadeemia poolt Andrey Bogush, Monika Czyzyk, Walter Dewald, Artos Jesus Inkerö, Linda Mayer, Reija Merilainen ja Ruben Ostan Veirup. Juhendajad on Caspar Stracke (Kuvataideaka te mia) ja Raivo Kelomees (EKA).