EKA nahakunsti osakond avas näituse ning tutvustas juubelitrükist

09. märts, 2017

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistas 1. märtsil 100. juubelit. Selle puhul avati Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis ülevaatlik näitus arhiivifondi kogunenud erinevatest töödest ning tutvustati ka juubelile pühendatud raamatut „EKA NAHK 100“.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud sümboolne väljapanek annab põneva ülevaate saja tegutsemisaasta jooksul nahakunsti osakonna arhiivifondi kogunenud töödest. Muuseumi trepigaleriis on ladu meenutava väljapaneku raames eksponeeritud erinevatel aastakümnetel valmistatud nahkköited, -karbid, -kotid jm. Erinevad esteetilised tõekspidamised on põimunud ühtseks tervikuks, milles avaldub loominguline pühendumus ning suurepärane teostus. Naha- ja kotidisaineri ning EKA nahakunsti osakonna dotsendi Kadri Kruusi koostatud näitus jääb avatuks 16. aprillini.

EKA nahakunsti osakonna 100. juubelile pühendatud trükisesse „EKA NAHK 100“ on kogutud vilistlaste mälestused kooliajast ning seda illustreerivad fotod tudengite erinevate ajastute töödest kümnendite lõikes ja fotolavastused osakonna praegustest õppejõududest. Raamatu kolmandasse ossa on koondatud ülevaade nahakunsti osakonna viimase viie aasta tegevustest ja olulisematest projektidest. Trükise koostasid Jaana Päeva, Lennart Mänd, Kadri Kruus, Marta Moorats, Eve Kaaret ja Anneli Filipov. Toimetas Riina Kruus, tõlkis Tiina Randviir ning kujundas Andres Tali. Raamat valmis koostöös Printon Trükikoda AS-ga.

Fotod näituse avamisest ja trükise esitlusest: Eva Luure

Rohkem infot EKA nahakunsti osakonna 100. juubelist leiad siit:
www.nahakunst100.ee