EKA-s on tulekul lahtiste uste päev

18. märts, 2014
 
EKA cover20. märtsil kell 10:00 – 19:00 on EKA uksed avatud, et tutvustada erialasuundasid ja õppekavasid kõikidele loomemajandusest huvitatud õpihuvilistele. Lisaks on välja pandud tudengite loomingulised tööd ja külastajad saavad osaleda töötubades. 
Eesti Kunstiakadeemia on olnud eesti kunsti eestvedaja ja arendaja tänaseks juba ligi 100 aastat. On raske leida elluviidud loomeprojekte, kus meeskonnas ei ole esindatud ühtegi EKA tudengit või vilistlast. 
 
Ka kunstnik ja “OP! kunst” saatejuht Kaido Ole on omal ajal EKAs õppinud. Oma õppimise kogemustest rääkides hindab Kaido kõige rohkem aktiivset tegutsemist: “Midagi ei pea alustama, sest kõik on juba alanud ja kestab lõpuni välja, kuid see, palju sina sellest osa saad või enesele teadvustad (mis ongi suuresti üks ja seesama), sõltubki vaid sinust enesest.”
 
EKA tekstiilidisaini osakond tähistab samal päeval oma 100ndat juubelit pop-up näitusmüügiga, mis leiab aset TALI disainipoes (Voorimehe 2) EKA tekstiilidisaini meistri Kristel Lauritsa juhendamisel. Kristel viib samal päeval läbi veel T-särkide siiditrükkimise töötuba. 
 
Arhitektuuri osakonna hoones (Pikk 20) tekitab huvitavaid mõtteid arhitekt ja EKA vilistlane Ivan Sergejev viies läbi vestlusringi teemal “EKAst New Yorki”.
 
Disainihuvilisi oodatakse tutvuma nahakunsti-, keraamika- ja klaaskunsti töökodadega. Tootedisaini osakond demonstreerib tudengite tehtud tõukerattaid. 
 
Infopunktid, kus jagatakse infomaterjale sisseastumise ja erialade kohta, on avatud 20. märtsil kell 10:00-17:00 vanalinnas – Kiriku plats 1 ning kesklinnas – Estonia pst 7/Teatri väljak 1. 
 
Kogu avatud uste päeva programm on üleval internetis aadressil www.artun.ee/avatuduksed. Facebookist leiab sündmuse – https://www.facebook.com/events/283376825150359/?ref=22 
 
Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1300 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd ligi 150 partnerülikooliga ja on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige.
 
 
Lisainfo:
Kelli Turmann
 
Anastassia Dratšova