EKA tekstiilidisaini interaktiivsed tekstiilid olid Frankfurdis edukad

02. juuni, 2011

Uute materjalide ja innovaatiliste disainilahenduste mess Techtextil toimub kahe-aastase intervalliga, seekord 24.-26.mail. Mess esitles uusimat innovaatiliste tekstiilide valdkonnast ning väljas oli ka kümnete jalgpalliväljakute jagu ultramoodsat tehnikat, jagati innovatsioonipreemiaid.ning esitleti uusi materjale jm.
EKA tekstiilidisaini osakond on tegelenud interaktiivsete tekstiilide loomise ja võimaluste kaardistamisega alates 2005.aastast, olles valdkonna pioneeriks Eestis. Messil osalemine oli julge samm, kuna esmakordselt tutvustati oma tegevust nii suurele ja professionaalsele auditooriumile. Ainsa Eestist pärit eksponendina osaleti kõrvuti suurte uurimisasutuste ja maailmanimedega tootjatega. 

Positiivne tagasiside ületas tunduvalt ka kõige julgemaid ootusi. Stendi vastu tunti suurt huvi ja kiiduavaldustega ei oldud kitsi.

Lisaks tunnustusele loodi paljutõotavaid kontakte, sealhulgas koostööettepanekuid ülikoolidelt ja ettevõtetelt ning praktikavõimaluste pakkumisi, sealhulgas Mercedes-Benz sisustusdivisjonist.

Töödega saab tutvuda osakonna blogis EKA tekstiilimeka 
http://estoniantextile.blogspot.com/

Tänud Eesti Kultuurkapital, Erasmus programm, ettevõte Kadarbik

Messiinfo: http://techtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en