EKKAK ja KKEK kutsuvad: Loeng “Rahvusvaheline fookus”

17. september, 2014

van TommeEsmaspäeval, 22. septembril kell 17:00 olete oodatud New-Yorgi kaasaegse kunsti kuraatori Niels Van Tomme loengusse Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kontorisse (Vabaduse väljak 6, sissepääs Kunstihoone punaste sammaste vahelt, uksekell nr 5, 2. korrus).

Niels Van Tomme tutvustab loengus oma kuraatoripraktikat ning viise kuidas korraga töötada akadeemilise ja kunstniku uurimuse vahenditega, kuidas ristuvad institutsionaalne ja vabakutselise töö, erialased huvid ja hobid. Juttu tuleb näitustest muuseumites ja galeriides, sekkumistest avalikku ruumi ning internetis kureeritud näitustest.

Niels Van Tomme on kuraator, kunstiteadlane ja kriitik. Tema looming keskendub kaasaegse kultuuri, poliitika ja esteetika puutepunktidele. Van Tomme on kureerinud avalikke üritusi ja näituseid järgmistes galeriides ja muuseumites: The Kitchen (New York), Värmlands Museum (Karlstad), National Gallery of Art (Washington, DC), Contemporary Arts Center (New Orleans), Gallery 400 (Chicago), and Akademie der Künste (Berlin). Van Tomme on 7. Bukaresti biennaali kuraator, mis toimub 26. maist – 17. juulini 2016. Ta on avaldanud kriitikat rahvusvaheliselt olulisemates ajakirjades ja näitusekataloogides (peatselt on ilmumas tema essee ka Tõnis Saadoja uusimas kataloogis). Van Tomme on pälvinud tunnustusi The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, The Elizabeth Firestone Graham Foundation, Lambent Foundation, ja The Nathan Cummings Foundation toetustena, aga ka ajakirjadest Afterall, Artforum, Art in America, Afterimage ning The Wall Street Journal.

Niels Van Tomme külastab Eestit Külaliskuraatorite programmi raames Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse koostöös. Ta kohtub mitmete eesti kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega. EKKAKi Külaliskuraatorite programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.