EK:Labori 2015. aasta finaali võitis AudioKinetica “Mehhaaniline klaver”

27. november, 2015

Eesti tänavuse EK:Labori noorte produtsentide konkursi võitjaks valis rahvusvaheline žürii rühmituse AudioKinetica “Mehhaanilise klaveri”. AudioKinetica pälvis ka publikupreemia. Võitjat ootavad ees võimalused projekte rahvusvaheliselt tutvustada ja jõuda välisfestivalide programmi.

Vene kultuurikeskuses toimunud Eesti LAB Orkestri audiovisuaalse kirjandusliku emotsioonikontserdiga “(V)iha ja armastus” lõppes EK:Labori esimese vooru finaal. Kultuurikatlas mängiti rühmituse AudioKinetica audiovisuaalset etendust “Mehhaaniline klaver” – eksperimentaalset multimeedia-lavastust, millele on muusika kirjutanud grupi eestvedaja Aleksandr Žedeljov.

Noortegruppide aastase töö tulemusel valminud projekte hindas rahvusvaheline žürii koosseisus Ragnar Berthling, rahvusvaheliselt tunnustatud muusika- ja filmiprodutsent, nüüdismuusika klubide SEKT ja festivali Sound of Stockholm algatajaid Rootsist, triennaali Eksperimenta! ja Sally kunstistuudio eestvedaja Annely Köster, Kanuti Gildi SAALi juht Priit Raud, helilooja Timo Steiner ja Gilles Ledure, Brüsseli kunstide keskuse Flagey juht, EK:Labori 2016. aasta mentor.

Gilleas Ledure´i hinnangul on oluline luua noortele sarnaseid loomingulisi võimalusi nagu EK:Labor, kus nad saavad töötada koos professionaalidega. “AudioKinetica puhul oli avaldas muljet tiimitunne ja idee paindlikkus. Ehkki nende etendus lähtus Kultuurikatla keskkonnast, sobiks idee ideaalselt erinevatesse eriilmelistesse hoonetesse üle Euroopa, kus nad saaksid ehitada idee neist paikadest lähtuvalt.”

Võitja saab jätkata koostööd Eesti Kontserdiga oma projektide arendamisel ning rahvusvahelisel esitlemisel, ja on kutsutud osalema EK:Labori programmi hilisemal lõppvõistlusel, mille parimad pääsevad Euroopa ja USA rahvusvahelistele muusikafestivalidele.

Eesti Kontserdi peaprodutsent Madis Kolk: “EK:Labori programmi esimene aasta tõestas, et julgustades noore põlvkonna andekaid sündmuskorraldajaid mõtlema suurelt, välja tulema nägemusega, mis ulatub kaugemale kui kodumaised lavad, ei jää tulemata üllatused ja saavutused.” Kolk loodab, et EK:Labori järgmistes voorudes õnnestub kaasata muusikaprojektidesse teiste kunstialade parimaid noori tegijaid – visuaalkunstide, nüüdisteatri- ja tantsu vallast.

EK:Labor on Eesti Kontserdi kolmeaastane uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm, mille eesmärk on noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile tegutsemisvõimaluste loomine. Konkureerivatele projektidele luuakse võimalusi koostööks rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalidega ning osalemiseks välisfestivalidel.

Vaata ka

www.concert.ee/eklabor

Foto: Peeter Langovits