EK:Labori finaali avab täna AudioKinetica

23. november, 2015

Tänasest 26. novembrini toimub Kultuurikatlas ja Vene Kultuurikeskuses Eesti Kontserdi noorte produtsentide programmi EK:Labor esimese vooru finaal, milles osalevad noorterühmitus AudioKinetica ja Eesti LAB Orkester. Võitja saab osaleda kolmeaastase EK:Labori programmi lõppvõistlusel, mille parimad pääsevad Euroopa ja USA rahvusvahelistele muusikafestivalidele.

EK:Laboris osalejate projekte hindava rahvusvahelise žürii koosseisu kuuluvad Ragnar Berthling, rahvusvaheliselt tunnustatud muusika- ja filmiprodutsent, nüüdismuusika klubide SEKT ja festivali Sound of Stockholm algatajaid Rootsist, triennaali Eksperimenta! ja Sally kunstistuudio eestvedaja Annely Köster, Kanuti Gildi SAALi juht Priit Raud, helilooja Timo Steiner ja Gilles Ledure, Brüsseli kunstide keskuse Flagey juht, EK:Labori 2016. aasta mentor. Lisaks žüriile valib oma lemmiku ka publik.

AudioKinetica audiovisuaalset etendust “ Mehhaaniline klaver” näeb 23.-25. novembril Kultuurikatlas. See on eksperimentaalne multimeedia-lavastus, millele on muusika kirjutanud grupi eestvedaja Aleksandr Žedeljov.

26.novembril Vene kultuurikeskuses toimuv audiovisuaalne kirjanduslik emotsioonikontsert “(V)iha ja armastus” on Eesti LAB Orkestri projekt, mis on inspireeritud M. Bulgakovi “Meistrist ja Margaritast”.

Kuni 30-aastastele noortele mõeldud EK:Labor on Eesti Kontserdi uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm, mille eesmärk on noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile tegutsemisvõimaluste loomine. Konkureerivatele projektidele luuakse võimalusi koostööks rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalidega ning osalemiseks välisfestivalidel.

AudioKinetica “Mehhaaniline klaver” Kultuurikatlas

  1. novembril kell 21.00, 24. novembril kell 22.00, 25. novembril kell 18.00 ja 21.00

Eesti LAB Orkestri “(V)iha ja armastus” Vene Kultuurikeskuses

  1. novembril kell 19.00

Piletid mõlemale kontserdile hinnaga 10 EUR müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.

 

Vaata ka www.concert.ee/eklabor

 

“Mehhaaniline klaver”

https://www.youtube.com/watch?v=n9H643kjnDQ&feature=youtu.be

 

“(V)iha ja armastus” https://vimeo.com/144864436