Eksperimenta! esitleb finaalvooru pääsenud autoreid

29. november, 2010
alt Kolmapäeval, 1. detsembril kell 17.00 avatakse Tallinnas Vabaduse platsi all, jalakäijate tunneli Eksperimentaalgaleriis näitus “Kuidas ma siia sain?”. Näituse avamisel kuulutatakse välja need autorid, kelle tööd kandideerivad 2011. aasta koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni.


Galeriis saab tutvuda üle-eestilise Talendijahi tulemustega ehk kolme eelvooru käigus enam kui sajakonna töö hulgast väljavalitud parimate noorte kunstnike projektidega. Viimase vooru töötubades esitlesid noored oma kavandeid professionaalsetele kunstnikele, kellega koos analüüsiti ideede uudsust näituseteema “Ruum” käsitlemisel ja tööde tehnilisi lahendusi. Noortega töötasid kunstnikud Tanel Saar, Erik Alalooga, Sandra Jõgeva ja Mai Sööt rühmitusest Kunstikonteiner, OÜ Visible Solutionsi kunstnikud Taaniel Raudsepp, Sigrid Viir ja Karel Koplimets ning kunstnik Andrus Joonas.

“Eesti eelvoorude tulemusi võib pidada väga huvitavaks, professionaalsete kunstnike ja kuraatoriga koos töötamine on uudne kogemus nii noortele endile kui kunstiprofessionaalidele. Mitmest voorust koosnev üle-eestiline Talendijaht ei ole kindlasti kõige lihtsam viis ühe näituse kokkupanekuks, kuid kuna Eksperimenta! eesmärk on jõuda võimalikult paljude koolinoorteni ja tekitada jätkusuutlikke muutusi üldhariduskoolide kunstiõpetuses, oli see möödapääsmatult vajalik,” sõnas Eksperimenta! eestvedaja ja Sally Stuudio direktor Annely Köster.

Kõige suurem töö järgmise aasta näituseks ettevalmistumisel seisab aga noortel kunstnikel alles ees – esitatud kavandid tuleb Eksperimenta! Eesti ekspo kuraatori Mari Kartau juhendamisel teostada näitusetöödeks. Aprillis 2011 avataval Eksperimenta! näitusel paikneb Eesti ekspositsioonipind Tallinna Lauluväljaku I korrusel 115 m2 alal.

Näitust ja Eesti ekspositsiooni sündi toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, SA Tallinn 2011 ja Sally Stuudio. Näitus on avatud 1. – 14. detsember 2010. Vt. Eksperimentaalgalerii asukohta http://galerii.tallinn2011.ee

Eksperimenta! on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi üks suursündmustest, mis esitleb 14-19-aastaste noorte kunstnike loodud kaasaegset kunsti 14 riigist. Eksperimenta! toimub 26. aprillist 14. juunini 2011.a. Tallinna Lauluväljakul ja seda ümbritseval välialal ning Maarjamäe lossis. Rohkem infot veebilehel www.eksperimenta.net.