Eksperimenta! kutsub vabatahtlikke

24. september, 2014

10d07f10d12f8dc719e670d7aa6d7ef623. oktoobrist 23. novembrini toimuv rahvusvaheline noorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! kutsub oma meeskonda vabatahtlikke.

Eksperimenta! ootab appi vabatahtlikke, kes soovivad külastajatele avada noortekunsti tagamaid ja aidata teha igast triennaalikülastusest elamuse. 

E! toob kokku 14-19 aastaste noorte kunstnike teosed teemal “Kunst ja teadus” Brasiiliast Eestini ning loob noorte vabamõtlemise tsooni Tallinna keskaegses linnasüdames – Katariina kirikus ja Hopneri Majas. Pea 800-aastane kirik rahvusvahelise noortenäituse toimumispaigana loob põneva kontrasti ajaloo ja kaasaja vahel nii vormis kui sisus ning esitab huvitava väljakutse nii kunstnikele kui näituse tutvustajatele. 

Tänavuse teemaga julgustab Eksperimenta! eri maade õpilasi ja õpetajaid uurima maailma teadusprisma kaudu, kasutama teaduse meetodeid loovtöö alguspunktina ja interpreteerima tulemusi kunsti kaudu. Triennaal soovib kaasa aidata 21. sajandi ellujäämisoskuse – loova ja teaduspõhise mõtlemise – teadvustamisele ja praktiseerimisele noorte seas. 

E!-vabatahtlikuna saad avastada Tallinna vanalinna täiesti uue nurga alt, kohtuda eri kultuuridest pärit noorte kunstnikega, piiluda rahvusvahelise suursündmuse köögipoolele ning anda oma panuse, et maailm muutuks loovamaks ja hoolivamaks.

Kõigi tublide vabatahtlike vahel läheb loosi suvine kunstireis Pariisi, lisaks üllatuskingitused. Vabatahtlike registreerimise tähtaeg on 10. oktoober. 

Eksperimenta! on ainus rahvusvaheline koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal, mis keskendub 14 – 19 aastastele noortele. Eksperimenta! annab noortele võimaluse kogeda loomeprotsessi idee arendusest ja eksperimenteerimisest teoste näitamiseni ja tagasiside saamiseni rahvusvahelisel areenil professionaalsete kuraatorite ja kriitikute poolt. 

E! 2014-l osalevad noored kunstnikud üheteistkümnest riigist: Eesti, Läti, Soome, Venemaa, Saksamaa, Sloveenia, Portugal, Türgi, Lõuna-Korea, Kanada ja Brasiilia.

Esimene Eksperimenta! toimus aastal 2011 Euroopa kultuuripealinn Tallinn tähtsündmusena Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis,  kus 13 riigi noorte kunstnike teoseid käis vaatamas 18 000 inimest.

Eksperimenta! 2014 “Kunst ja Teadus” 23. oktoober – 23. november Tallinna Katariina kirikus ja Hopneri Majas, avatud teisipäevast pühapäevani kell 11 – 18. Sissepääs etteregistreerimisel tasuta, kohapeal 2 eurot täispilet, 1 euro sooduspilet.

Vabatahtlikke koordineerib ja abistab Triinu Soikmets. Sooviavaldused ja küsimused saatke: vabatahtlikud@eksperimenta.net