Eksperimenta! publikupreemia pälvis Türgi autor

17. juuni, 2011
eksperimenta_logo_estKoolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! lõpetas publiku lemmiku väljakuulutamine, milleks osutus Türgi ekspositsiooni videotöö “Pedigree”. Facebookis toimunud hääletuse ja näitusel paiknenud hääletuskasti teel koguti triennaali publiku favoriidi väljaselgitamiseks kokku 830 häält, võidutöö kogus 202 häält.

Enam kui 400 teose hulgast parimaks valitud 14-aastase Dunya Aydosi töö käsitleb inimkonna ühist geneetilist ja kultuurilist päritolu. “Ruumis ei lähe midagi kaduma, muutub vaid asjade kuju. Geneetiline informatsioon, mis pärineb meie eelkäijatelt, läbib ühelt põlvkonnalt teisele edasi kandudes muutusi. Järgides ideed, et kõik inimolendid pärinevad evolutsiooniliselt ühisest eelkäijast ja on osa ühest tervikust, kuulume me kõik ühte suurde perekonda. Paljud eesti ja türgi keeles leiduvad sarnased sõnad on tõestus ja mälestus ühiselt elatud minevikust. Kasutades neid sõnu mõlemas keeles, kanname me tulevikku edasi uut elu ja kultuurilist ühtsust,” kirjeldab autor oma töö kontseptsioonis.
Vaata “Pedigree” videot YouTube’s: 

Eksperimenta! on suurim Eestis toimuv rahvusvaheline noorte kaasaegse kunsti sündmus, mis pakub koolinoortele võimaluse näidata oma loomingut rahvusvahelisel triennaalil. Esimene Eksperimenta! näitus leidis aset Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis 27. aprill – 14. juuni 2011 ning esitles 13 riigi autorite kaasaegset kunsti teemal „Ruum“. Professionaalsete kuraatorite poolt kureeritud riiklikke ekspositsioone külastas 50 päeva jooksul kokku üle 13 000 külastaja.

Järgmine Eksperimenta! triennaal leiab 2014. aastal aset samuti Tallinnas

Eksperimenta! tänab kõiki sponsoreid ja koostööpartnereid, kes andsid oma panuse 2011. aasta triennaali edukaks läbiviimiseks: Sihtasutus Tallinn 2011, Hasartmängumaksu nõukogu, Euronics, Avision, FILA s.p.a, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, British Council, Tiigrihüppe SA, Canson, Meedius, Jazzkaar, Balti Filmi- ja Meediakool, Vunder, Forum Cinemas, Katusekino, Kino Sõprus, EMT, Selver, Port Artur, Tartu Kaubamaja, Viru Keskus, Ugala Teater ja Munitsipaalpolitseiamet.