Electroluxi disainikonkursi Design Lab 2012 finalistid on selgunud

18. september, 2012

elextrolux_smartplateJuhtiv kodu- ja profitehnika tootja Electrolux valis välja kümme Design Lab 2012 rahvusvahelise disainikonkursi finalisti. Kokku osales tänavu kümnendat korda peetaval konkursil 1200 huvilist. Välja valitud kümme parimat esitlevad oma töid rahvusvahelisele žüriile 25. oktoobril Triennale disainimuuseumis Milanos.

 

Finaali pääsenud tööd on Austraaliast, Brasiiliast, Hiinast, Taanist, Inglismaalt, Uus-Meremaalt, Norrast, Poolast ja Hispaaniast. Osalejate ülesandeks oli kujutada kodu- ja profitehnika tooteid terviklikult tajutava disainilahendusega. Electroluxi toodete disaini osakonna asepresident Henrik Otto sõnul on finalistide tööd loomingulised ja tekitavad tuleviku perspektiivis huvitavat arutelu.

Electrolux Design Lab 2012 andis noortele disaineritele ülesande haarata inspiratsiooni professionaalsetelt loomeinimestelt (peakokad, arhitektid, sisekujundajad jne), et disainida kodumasinaid, mis pakuksid kõrgendatud meelelist elamust. Selle võib saavutada nii kõrgtehnoloogia kui materjalide ja tekstuuride oskusliku kasutamise abil.

Electrolux Design Lab 2012 konkursil osalejad pidid arvestama ka Electroluxi ajalooliste väärtustega. Esitatud tööd pidid kandma Skandinaavia disaini parimaid omadusi, olema keskkonnasõbralikud, intuitiivsed ja esteetilised. „Usun, et tänapäeva disain alahindab oluliselt meelelise kogemuse tähtsust. Liiga palju rõhku pannakse visuaalsele aspektile. Mis oleks, kui suudaksime disaini põimida ka meie teised meeled? Suudaksime ehk haista, kes meile helistab? Või tunnetada, mis parajasti telerist mängib?“ arutles Henrik Otto.

Konkursi Design Lab 2012 võitja saab auhinnaks pooleaastase tasustatud praktikakoha Electroluxi rahvusvahelises disainikeskuses ja lisaks 5000 euro suurune auhinnaraha. Võitja valib välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad auhinnatud peakokk ja restoranipidaja Davide Oldani, tuntud disainer Dante Donegani, kuulus disainiblogija Kelly Beall ja Electroluxi disainiosakonna asepresident Henrik Otto.

Electrolux Design Lab on iga-aastane võistlus, mis sai alguse 2003. aastal. Electrolux korraldab Design Lab’i eesmärgiga leida turulolevaid uusi talente. Noorte disaineritega koos töötamine annab inspiratsiooni tuleviku kodumasinate väljatöötamiseks ja sündmuse korraldamine võimaldab nii Electroluxil kui ka finalistidel suhelda maailmaklassi disaineritega. Võistlust korraldatakse igal aastal erineva alateemaga ja erinevates linnades.

Täiendavat infot saab Electrolux Design Lab ametlikult koduleheküljelt.

Design Lab 2012 finaali jõudnud tööde pildid: http://www.flickr.com/photos/electrolux-design-lab/sets/72157631561700583/