Luksusbrändi OSKLEN Eesti päritolu looja Oskar Metsavaht peab Tallinnas seminari

14. august, 2012

Oskar_MKOF_Neo322. septembril kell 10.00 peab Oskar Metsavaht KUMU auditooriumis avaliku seminar teemal „OSKLEN – luksusbränd arengumaalt“, kus huvilised saavad osa kaubamärgi Osklen eduloost, selle looja maailmavaatest ning kogemusest.

 

Eesti päritolu Oskar Metsavaht jagab seminaril oma kogemusi, kuidas luksuslikus kõrgmoes rakendada jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku disaini põhimõtteid, kuidas luua ja üles ehitada edukas moebränd ning kuidas toimib tema loodud Instituto-e. Koos Metsavahiga esineb seminaril ka Oskleni peadisainer Juliana Suassuna.

Oskleni rõivadisaini iseloomustab minimalistlik vormikeel ja innovaatilisus. Metsavahi jaoks on oluline kohalike materjalide kasutamine. Oskleni kollektsioonid ei lähtu pelgalt trendidest, värvidest ja mustritest, vaid igal hooajal on inspiratsiooniallikaks mingi konkreetne lugu või sündmus. Näiteks 2012. aasta sügis-talvine kollektsioon kutsub kaasa mõtlema ja tegutsema Brasiilias koguneva Earth Summit RIO+21 jätkusuutliku arengu vaimus.

Jätkusuutlikkuse teemal on Oskar Metsavaht Brasiilias teerajaja. Tootmispõhimõtete, materjalide ning tehnoloogiate propageerimiseks lõi Metsavaht mittetulundusliku instituudi Instituto-e, mille eesmärk on välja töötada tehnoloogiaid ning leida võimalusi, kuidas kasutada tööstusjääke ning taastuvaid materjale ning luua nende tootmisel või töötlemisel töökohti vaestes piirkondades elavatele brasiillastele. Tänu instituudi tööle tunnevad materjalide ja tehnoloogiate vastu huvi ka teised moetootjad üle maailma.

Kolmanda põlve eestlane Oskar Metsavaht on Brasiilias tuntud spordiarst, kirglik surfar, filmirežissöör, fotograaf ning moekunstnik. Ta on ka Eesti aukonsul Rio de Janeiros ning UNESCO Hea Tahte Saadik. 2011. aastal valis majandusajakiri Fast Company Metsavahi saja maailma loovaima äriinimese hulka.

Metsavahi loodud kaubamärk Osklen on ainus Lõuna-Ameerika luksusbränd, mis on terves maailmas kõrgelt hinnatud selle visuaalse käekirja ning püüdluse poolest väärtustada kohalikku toorainet ja käsitööoskust ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Hinnatud luksusbrändi Osklen kohta saab pikemalt lugeda siit: www.osklen.com

Oskleni moeshowd saab näha 21. septembril Tallinna Lennusadamas Eesti Disainiauhinnad 2012 galal. Moeshow ja Eesti Disainiauhinnad 2012 gala piletid on müügil Piletilevis.

Seminar toimub Eesti Disainiauhinnad 2012 ja Disainiöö festivali raames koostöös TTÜ Majandusteaduskonna Koolituskeskusega projekti CREAENT raames, mida rahastab EL Regionaalarengufond.

Aeg: 22. september 10.00-13.30

Koht: Kumu auditoorium, Weizenbergi 43 / Valge 1

Keel: Inglise

Osalemine: tasuta

 

 

Registreerimine seminarile:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dG9RZWx3cmlWQzNENDJmVnFid0lPNGc6MQ