Enam kui pool tuhat Lääne-Eesti noort asub ENTRUMis enda ettevõtlikkust arendama

23. oktoober, 2012

entrum_logo23.09.2010Eelmisel kolmapäeval alustas Pärnus piduliku avasessiooniga kolmandat hooaega Eesti Energia noorteprogramm ENTRUM. Ettevõtlikkust edendava programmi enam kui 500 õppekohta täitusid rekordkiirusel vaid kahe päevaga.

Lääne-Eesti ENTRUM programmi registreerunud 563 noore seas läbi viidud uuringust selgus, et hoolimata elavast huvist ei ole enamik noortest seni osalenud üheski ettevõtlikkusprogrammis ega saanud koolis majandusõpet. Aktiivse osalemise kogemus mõnes programmis on vaid kümnendikul registreerunutest.

SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul räägib programmiga liitunud noorte arv selgelt sellest, et piirkonda jõudnud ettevõtlikkust edendav programm äratab noortes teotahte. „Lääne-Eesti võidab noorte julgest pealehakkamisest palju. Noores eas kodukandi heaollu panustamisel saadud eduelamus loob soodsa pinnase, et neist võiks kasvada edukad ja vastutustundlikud inimesed,“ on Saar noorte ettevõtlikkuse potentsiaalis kindel.

Eesti Energia juhatuse liikme ning programmi ühe algataja Margus Rinki sõnul on noorteprogramm end tänaseks tõestanud. „Täna, avades ENTRUMi kolmandat hooaega, on hea meel tõdeda, et meil on ilmekaid näiteid, kus noored on programmi innustusel oma kodupiirkonna ja ka Eesti elu elavdamiseks asju juba ära teinud,“ räägib Rink. „Nüüd on kord Lääne-Eesti noorte käes võtta ENTRUMist maksimum, käised üles käärida ja oma head ideed ellu rakendada,“ julgustab Rink noori pärast Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti noorte arendamise kogemust. Silmapaistvamateks näideteks varasemast on piirkondliku tööpuuduse vähendamiseks loodud Ida-Virumaa noorte tööbörs InSpe ja Otepää Gümnaasiumi õpilaste algatatud õpilasvahetusprogramm VeniVidiVici.

Pärnu Kontserdimajas toimunud suurejooneline ENTRUM avasessioon andis avalöögi programmi seitse kuud vältav inkubatsiooniperioodile. ENTRUMi õppeaasta jooksul arendatakse rohkem kui poole tuhande  Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa ja Pärnumaa noores praktiliste tegevuste kaudu ettevõtlikkuse kompetentse.

Tänavu julgustavad noori oma unistuste nimel tegutsema Eesti ettevõtlikkuse eeskujud: Londoni OM hõbemedali võitja Heiki Nabi; Eesti noor ettevõtja 2010 ja restoraniomanik Anni Arro; Ajujaht 2010 võitja ja Click&Grow lillepoti autor Mattias Lepp; Eesti otsib superstaari finalist, laulja ja saatejuht Teele Viira; näitleja, laulja, lavastaja ja maailmarändur Marko Matvere. Lisaks panustab mentoritena noorte arengusse ligi 100 tegutsevat ettevõtjat üle Eesti.