Ene Raud: Kirg annab elule jõu ja sisu!

05. veebruar, 2013

eneraudPESA programmis osalev Ene Raud (25) tegeleb portselanist nõude disainiga. Viimasesse sarja „Linnupette“ kuuluvad portselanist lusikad, mis mõeldud suupistete ja vürtside serveerimiseks. Lisaks lusikatele on sarjas portselanist serveerimise kausid. Läbi kvaliteetse keraamilise nõu on Ene suurimaks missiooniks tunnustada toitu ja muuta einestamine eriliseks rituaaliks.

Kuidas leidsid äriidee?

Viibides Helsingis Aalto Ülikoolis oli mul võimalus keskenduda oma individuaalsele projektile, seega nägin võimalust edasi arendada oma varasemaid ideid lusikatest. Õppeaasta lõpuks oli mul olemas kollektsioon suupistelusikatest ja kaussidest. Head tagasisidet saades veendusin, et keraamiline disain on minu kirg ja ainuõige tee. Märkimisväärse tõuke sain ka Eesti Disainerite Liidu poolt korraldatud konkursilt „ Väike Asi“ II koha äramärkimisega. Sellega kaasnev huvi pani mind kiirelt tegutsema ja ettevõtluse suunasliikuma. Kuna hetkel õpin ja arendan uusi tooteid Eesti Kunstiakadeemias, siis päevakorral  ka oma ateljee suunas liikumine.

ene9974Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?
PESA programmis osalemine on aidanud mul süsteemsemalt oma tegevust organiseerida, kuna kunstnikuna kipun end unustama loomemaailma. Seega iganädalane ülesanne ja oma ala proffide tagasiside on tekitanud minus väikestviisi hasardi leida endale sobiv strateegia. Inspireerivad on ka teiste pesakate ettevõtmised, tagasiside saamine – nähes erinevaid ärimudeleid tekib endalgi ideid ja motivatsiooni juurde.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Hetkel töötan oma brändi loomise ja toodangu tutvustamise kallal. Järgmine etapp on luua stuudio koos samu põhimõtteid jagavate inimestega. Tulevikueesmärk on pakkuda kvaliteetset keraamilist disaini, mis oleks ka maailmatasemel tunnustatud. Tooted oleksid saadaval Eestis, Skandinaavias ja ka mujal maailmas. Loodan teha koostööd teiste erialade disaineritega, et koos leida paremaid lahendusi uutele väljakutsetele.

Üks hea soovitus teistele? Kirg annab elule jõu ja sisu.

Ene toodetega saab tutvuda ja osta
 Tallinnas galeriides Eesti Disaini Maja, Nu Nordik, Galerii Kaks, Tallinna Teletorn ning Kuressaares GoodKaarma kingipoes.


Lisainfo: Mote Arts koduleheküljel www.mote.ee ning
 www.facebook.com/motearts

eneraud@gmail.com