Energiatõhususest hoonetes ja linnaplaneerimisel: rahvusvaheline konverents ja näitus TTÜs

08. oktoober, 2013

ttu-logoTallinna Tehnikaülikoolis on 9.-11. oktoobril konverents energiatõhususest “Energy efficiency strategies for buildings and urban areas”. Konverents käsitleb energiatõhususe tulevikustrateegiaid uutele ja renoveeritavatele hoonetele ning linnaplaneerimisele.

Osalejate huvi konverentsi vastu on olnud erakordselt suur, registreerunuid on üle 250, nende hulgas insenerid, arhitektid, linnaplaneerijad, konsultandid, kinnisvaraarendajad. Praeguseks on konverentsile registreerumine suletud, huvilised saavad materjalidega tutvuda kodulehel www.balticenergy.info

Kolm päeva kestev sündmus toob Eestisse teadlasi, praktikuid ettevõtetest ja konsultante vahetama kogemusi hoonete energiatõhususe saavutamise võimalustest. Põneva ettekande peab Norbert Lechner (USA) passiivse arhitektuurse kütte ja jahutuse kasutamisest. Samuti Evyatar Erell (Iisrael) linnakeskkonna planeerimisest ning renoveerimisest ligi-nullenergia hooneks.

Praktikutele on abiks ülevaated renoveeritud objektidest Eestis ja Lätis ning renoveeritud elamupiirkondadest Rootsis ja Soomes. Aalto ülikooli professor Seppo Junnila käsitleb hoonete renoveerimise majanduslikke aspekte.

Tipptasemel välislektorite ettekandeid täiendavad arutelud tudengite poolt välja töötatud energiatõhusate hoonete mudelitest.

Konverents on korraldatud nelja tehnikaülikooli koostöös – Tallinna Tehnikaülikool, Riia Tehnikaülikool, Aalto Ülikool, Rootsi Kuninglik Tehnikaülikool (KTH).

Lugupeetud ajakirjanikud!
Olete oodatud 10. oktoobril kell 12.00-13.00 TTÜ aulasse energiatõhusate hoonete mudelite näitusega tutvuma, samuti on sellel ajal küsimusteks kohal konverentsil esinevad lektorid.
Konverentsi kava ja info esindajate kohta:
www.balticenergy.info