Enim Ajujahi ideid tuli Tallinnast ja Harjumaalt

22. november, 2011

altEnam kui pooled kolmesajast tänavu ettevõtluskonkursile Ajujaht esitatud ideest tulid Harjumaalt, sealhulgas Tallinnast, mis teeb sellest maakonnast kõige aktiivsema ideedepakkuja.


 

95 000-eurose auhinnafondiga ettevõtluskonkursi Ajujaht projektijuhi Lo Rihvki sõnul pakkusid Harjumaa elanikud tänavu kokku 167 ideed, mis on 15 võrra enam kui mullu. „Konkurentsitult kõige enam Eestis – 152 ideed tuli pealinnast ning Harjumaal asub ka kõige aktiivsem vald, Viimsi, kust laekus kümmekond uut äriprojekti,” ütles Rihvk ja lisas, et silma paistsid ka Harku ja Rae valla tulemused.

Kokku laekus ettevõtluskonkursile Ajujaht tähtajaks 300 ideed, millest enam kui kolmandik – 112 on tänavu IT-valdkonnast. Tööstuse ja sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast laekus mõlemast 35 ideed ning energeetika ja keskkonna sektorist 20. Mullusel konkursil ilma teinud biotehnika ja meditsiini suunal esitati 11 ideed.

Ajujahile esitatud ideed läbivad mitu hindamisvooru. Eelhindamisest pääsevad edasi sada tugevamat ideed. Edasi selgitatakse 20 silmapaistvamat ideed, mille esitajad saavad osaleda Ajujahi koolitusprogrammis ja mentorite käe alla oma äriideid edasi lihvida. Edasi valib žürii kaheksa finalisti, kes saavad juba enne lõppvõistlust 2000 eurot, mida vastavalt oma äranägemisele idee arendamiseks kasutada. Ajujahi võitja selgub 2012. aasta mais toimuval auhinnagalal.

Allikas: HEI