Entrum alustab täna uut hooaega

28. oktoober, 2014

entrum logo23.09.2010Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM tegutseb eeloleval õppeaastal Virumaal. Seekord on  Entrumi ülesehitus teistmoodi kui varem, Loov Eesti aga  aitab endiselt igakülgselt kaasa.

 Eesti Energia poolt ellukutsutud üleriigiline koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM stardib 2014/2015 õppeaastal Ida- ja Lääne-Virumaal. 2010/11 õppeaastal just sellest piirkonnast alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb nüüd Virumaale, et julgustada 13—19-aastaseid elluastujaid sõltumata nende sotsiaalsest ja etnilisest päritolust tegelema ettevõtlusega. Sel hooajal keskendub ENTRUM IKT ja inseneeria valdkonnale, aidates kaasa Virumaa arengule.

ENTRUM-i eesmärk on tagada Eesti konkurentsivõimelisus, kasvatades tugeva ettevõtliku mõtteviisiga põlvkonda, kellel on selle mõtteviisi igapäevaseks realiseerimiseks vajalikud oskused ja kontaktvõrgustik.

Tegemist on suurejoonelise õppeaastapikkuse ja just teismeliste jaoks atraktiivseks kujundatud konkursi ja arenguprogrammiga, kus eeskujudena, inspireerijatena ja mentorina on kaasatud Eesti tuntud tegijad erinevatest ettevõtlusvaldkondadest: IKT ja inseneeria, loomemajandus, sotsiaalne ettevõtlus ja teenuste majandus. Inkubatsiooniprogramm kulmineerub ettevõtlikkusideede konkursi finaaliga, mille tulemuste alusel annab EV President üle Eesti Ettevõtlikumate Koolinoorte tiitli parima teostusega start-up’i autoritele. Parima koolinoorte start-up’i tiimi mentor saab Eesti parima mentori tiitli. Tunnustust saab ka suurima finalistide arvuga kool.