Entrum ettevõtlikud noored külastavad Eesti ettevõtteid

21. märts, 2011

altEesti Energia poolt käivitatud noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm Entrum on jõudmas lõpusirgele. Tänaseks on programm jõudnud faasi, mil oma esimese ettevõtliku initsiatiivi elluviimisega tegelevad noored külastavad Eesti erinevaid ettevõtteid.

Entrum ettevõtlikkuse laborite väljasõitude eesmärk on noorte kohtumine oma valdkonna parimate ettevõtetega Ida-Virumaal ja üle Eesti. Kohtumiste mõte on võimaldada noortel saada ettevõtlikkusest ja ettevõtlusest praktiline kogemus. Lisaks on noortel võimalus tutvustada valdkonna asjatundjatele oma projekte ning saada ettevõtete poolt tagasisidet ideede arendamiseks.

21. märtsil kohtub Entrum noorteprojekti „Your Dream“ meeskond stilist Tamara Korjaginaga Stiil TKst, projekti eesmärk on rajada Kohtla-Järvele ilusalong.

22. märtsil kohtuvad projekti „Unistuse algus“ noored Andrei Korobeinikuga. Noorte idee on luua firma, mis hakkab finantseerima noorte algatusi ja otsima sponsoreid noortele sportlastele.

22. märtsil ootab loomemajanduse labori projektimeeskondi ees tutvumine loomemajanduse valdkonna ettevõtetega Tallinnas.

24. märtsil teeb Entrum teeninduse ja tootmise labor väljasõidu Toilasse, kus noored saavad võimaluse oma silmaga näha, kuidas toimub Toila SPA töö juhtimine. Teeninduse ja tootmise labori esimene väljasõit toimus möödunud laupäeval, 19. märtsil, mil tutvuti BBQ Catering´i ja Kohvik Mozart tegevustega. Kohtumisel räägiti toitlustamise valdkonna eripärast, ametitest, meeskonnatööst ning tutvuti täpsemalt Kohvik Mozart tegevusega.

Entrum meedia labor alustab meedia valdkonnaga tutvumist kohtudes 25. märtsil Eesti Televisiooni Aktuaalse Kaamera tegijatega. Seejärel ootab noori ees kohtumine raadiojaamu haldava TRIO Grupi juhtkonnaga.

Entrum noori on ees ootamas veel mitmed kohtumised Ida-Virumaa edukate ettevõtetega. Läbirääkimised väljasõitude korraldamiseks on käimas Eesti Energia Õlitööstusega, Magnum Chrome´ga, NTT AS-iga, Polven Foods´ga ning muusikabänd AveNue´ga.

Lisaks eel nimetatud BBQ Catering ja Kohvik Mozartile on tänaseks Entrum noored kohtunud ka Tallinn Music Week korraldajatega, külastanud Uuskasutuskeskust ja tutvunud Loomekombinaadi tegevusega. Samuti on noored varem tutvunud ROBOTEXi ja TTÜ Robotiklubi tegemistega ning tutvunud Vene Draamateatriga ja kohtunud draamateatri näitleja ja stepptantsustuudio Duff Tap Studio looja Aleksandr Ivaškevitsiga.

Entrum programmi 2010/2011 õppeaasta lõpeb 18. mail 2011 ettevõtlikkusprojektide konkurssi “Olen ettevõtlik!” galakontserdiga, kus tunnustatakse parimaid noorte projekte. Entrum programmi võib nimetada gümnaasiuminoortele mõeldud ettevõtlusinkubaatoriks – programm tutvustab noortele ettevõtluse ja ettevõtlikkuse ideed, võimalusi kuidas olla ettevõtlik ning viib noored kokku oma ala parimate tegijatega. Entrum programmi missioon on kasvatada inimesi, kes juhivad oma elu, mitte elu ei juhi neid. Soovime süstida noortesse enesekindlust, positiivsust ja optimismi ja aidata neil luua oma edulugu.

Entrum lähtub oma tegevustes ettevõtlusõppe edendamise kavast “Olen ettevõtlik!”, mis allkirjastati majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase, Kaubanduskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani, Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse direktori Robert Lippini ja Ettevõtluse Arendamise SA juhataja Ülari Alametsa poolt 7. oktoobril 2010.