ENTRUM nakatas ligi 400 Lõuna-Eesti noort ettevõtlikkuse pisikuga

26. oktoober, 2011

altMitmeid auhindu pälvinud üle-eestiline noorte ettevõtlikkust arendav programm ENTRUM alustas täna, 26. oktoobril oma teist hooaega. Ligi 400 Lõuna-Eesti koolinoort said innustust unistada suurelt ja õppisid oma unistusi elluviidavateks ideedeks vormima.


„Tänane avasessioon julgustas noori leidma ülesse endas peituvat andekust ja mõtlema selgeks, mida nad elus saavutada tahavad,“ sõnab SA Entrum tegevjuht Darja Saar. „Tänu sellele, et noored saavad võimalikult vara kodupiirkonna majanduslikus ja sotsiaalses arengus kaasa lüüa, võidab Lõuna-Eesti noorte ettevõtlikkusest palju,“ selgitab Darja Saar noorte ettevõtlikkuse arendamise olulisust.

ENTRUM programmi idee algataja Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive rõhutab, et Entrum on kogu Eesti projekt, mis aitab ettevõtlikel noortel leida kontakti oma ala asjatundjatega. „Meie initsiatiiviga on kaasa tulnud mitukümmend organisatsiooni ja ettevõtlikku täiskasvanut üle Eesti, kelle koostöö on suunatud noorte arendamisele,“ sõnab Liive. „Soovime noortele öelda, et unistuste elluviimine sõltub eelkõige noortest endast. Ettevõtlikke inimesi ühendab see, et nad on saavutanud oma edu olude kiuste, mitte tänu oludele,“ võtab Liive avasessiooni põhisõnumi kokku.

Avasessioonil jagasid noortega oma teadmisi ja kogemusi programmi patroonid olümpiavõitja Gerd Kanter, moedisainer ning Aasta noorettevõtja 2011 Lilli Jahilo, režissöör Ilmar Raag, muusik Tanja Mihhailova ning sotsiaalne ettevõtja ja Noored Kooli ning Heateo SA üks asutajatest Artur Taevere.

Sessioonil osalenud 17–aastane Daaniel Ipsberg Põlvamaalt sõnab, et täna saadud kogemus kindlasti aitab noortel tulevikuks mõtteid saada, et neid täide viia. „Paljudel noortel on mõtteid, kuid nad ei oska neid teostada. ENTRUM annab julguse ja teadmised, et oma mõtted teoks teha,“ sõnab Daaniel Ipsberg.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud üle-eestiline noorte ettevõtlikkuse tasuta arenguprogramm, mille raames antakse ettevõtlikkusõpet olulisele osale Eesti gümnaasiumiõpilastest.

2011/2012 õppeaastal tegutseb programm Lõuna-Eestis, haarates oma programmi Tartumaa, Jõgevamaa, Võrumaa, Valgamaa ja Põlvamaa üldhariduskoolide 10. ja 11. klasside ning kutsekoolide 1.-2. kursuste õpilased.

Eelmisel õppeaastal tegutses programm Ida-Virumaal, kus tasuta ettevõtlusõpet sai üle 600 kooliõpilase. Kokku viisid noored ellu 87 ideed, mis arendasid nii noori kui ka nende kodupiirkonda. 2012/2013 õppeaastal on ENTRUM tegutsemispiirkonnaks Loode-Eesti.

ENTRUM pälvis 2011. aasta augustis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursil „Tunnusta ettevõtluse edendajat“ parima ettevõtluse edendaja tiitli ja Rootsi Äriauhind 2011 konkursil parima ettevõtte sotsiaalselt vastutustundliku algatuse tiitli.

 

Entrum viib eesmärke ellu koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning maakondlike arenduskeskustega. Programmi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond. Programm lähtub tegevuses Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ettevõtlusõppe edendamise kavast “Olen ettevõtlik!”.