ENTRUM pälvis Rootsi Äriauhind 2011 konkursil parima ettevõtte sotsiaalselt vastutustundliku algatuse tiitli

20. oktoober, 2011

altEesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM pälvis Rootsi äriauhinna konkursil parima ettevõtte sotsiaalselt vastutustundliku algatuse tiitli.

SA Entrum tegevjuht Darja Saar sõnab, et järjekordne tunnustus noorte arenguprogrammile on märk sellest, et sõnum noortesse panustamise olulisusest on leidnud toetajaid. „Meie jaoks on väga oluline, et nii Eesti ühiskond, kui ka välispartnerid teadvustavad, et panustamine noortesse on meie majandusarengu üks olulisi prioriteete,“ ütleb Darja Saar. ENTRUM programm tugineb oma tegevuses põhimõttele, et ühiskond kestab ja areneb tänu inimestele, kes julgevad unistada ning tahavad ja suudavad oma ideid tegudeks muuta.

Rootsi eksportnõukogu, Rootsi suursaatkond ja Swedbank jagasid 18. oktoobril Tallinna tehnikaülikoolis toimunud konverentsil kolm 2011. aasta Rootsi äriauhinda, millele pretendeeris 47 ettevõtet ja noort ettevõtjat.

Rootsi äriauhinda jagati kolmes kategoorias – aasta kõige jätkusuutlikum ettevõte, aasta sotsiaalselt vastutustundlik tegu ning aasta parim noor ettevõtja. Kolm nominenti valis välja rahvusvaheline žürii.

Ettevõtte sotsiaalselt vastutustundliku algatuse tiitlile pretendeerisid SA Aitan Lapsi, mis püüab vähekindlustatud lastele pakkuda kultuurielamusi, raamatupidamis- ja maksuinfoportaal RMP Eesti ning Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm ENTRUM.

Aasta noore ettevõtja tiitlile konkureerisid Lilli Jahilo Ateljeest Tallinn, Branding Estonia tegevjuht Meeri Rebane ning Rando Pikner firmast Energest Group, mis toodab suurtele ettevõtetele energiasäästuprogramme.
Kategooria võitjaks valis žürii Lilli Jahilo, kes on sel aastal Lõuna-Eesti noori ENTRUM patroonina innustamas.

Kolm parimat kõige jätkusuutlikumalt kasvavat ettevõtet olid kalatööstusfirma Spratfil, pakendivalmistaja Emballage Technologies Tallinn ning toiduainefirma Põltsamaa Felix. Võitjaks kuulutati nende seast Põltsamaa Felix.

Rootsi äriauhinna konkurss toimus kolmandat korda ja selle eesmärk on tunnustada Eesti ettevõtteid ning juhtida ühiskonna tähelepanu vastutustundlikule arengusuunale ettevõtluses.

Rootsi Äriauhind 2011 žüriisse kuulusid Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna, Swedbanki Eesti juht Priit Perens, Anders Hedman Rootsi Kaubanduskojast, Piret Hedin Sida Läänemere-büroost ja Mantas Zalatorius Rootsi Eksportnõukogust.

2011. aasta augustis pälvis ENTRUM Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursil „Tunnusta ettevõtluse edendajat“ parima ettevõtluse edendaja tiitli.