ENTRUM pani noored ühise eesmärgi nimel tegutsema

12. detsember, 2011

altLaupäeval, 10. detsembril õppisid Eesti Energia algatatud ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM Lõuna-Eesti noorte projektimeeskonnad, milles peitub meeskonnatöö väärtus ja kuidas oma meeskonda parimal viisil projekti elluviimiseks rakendada.


Meeskonnatöö olulisusest ja oma kogemustest erinevate meeskondade liikmetena rääkisid ENTRUM noortele Uue Maailma Seltsi eestvedaja ja presidendi vabakonnanõunik Madle Lippus, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm ning MTÜ Toila Merepääste eestvedaja Mehis Luus.

„Ühiseid projekte on tunduvalt mõnusam ellu viia, kui ühe inimese ettevõtmisi. Seda tänu sellele, et meeskonnas on suurem vaimujõud ja jagatud vastutusalad, mistõttu on ka tulemus terviklikum ning mitmekesisem,“ ütles Madle Lippus.

Ta lisas, et meeskonnatöö oskus tekib aga ainult tiimi liikmena tegutsedes. „Kui meeskonnatöö ei ole sulle omane lähenemisviis täna, siis ei hakka sa sellest ka tulevikus aru saama,“ arvas Lippus. „Ka Uue Maailma Seltsi eduka tegutsemise taga on ühise idaaliga meeskond,“ jagas Madle Lippus enda kogemust.

Jõhvi kontserdimaja direktor Piia Tamm usub, et meeskonna enda usk oma eesmärkidesse nakatab ka kõrvalseisjaid. „Elukogemus näitab, et projektid, millele paljud kaasa aidata tahavad, on need, mille taga seisab vägev meeskond, kes on oma eesmärgi eest väljas ka öösel ja nädalavahetusel,“ sõnas Piia Tamm.

„Eduka meeskonna iga liige tunneb, et tema tegevus on oluline eesmärgini jõudmiseks. Motivatsioon ja meeskonnavaim kaovad siis, kui eesmärk kaob silmist,“ selgitas Toila vabatahtliku merepääste eestvedaja Mehis Luus, mis on vajalik meeskonna toimimiseks.

Ühise eesmärgi nimel tegutsemine oli märksõna, mis iseloomustas kõiki 10. detsembri ENTRUM 3. sessiooni „Üheskoos suudame rohkem ehk meeskonnatöö on edu võti!“ tegevusi ja sõnavõtte.

Kõige rohkem võtsid ENTRUM 3. sessioonilt kaasa just need projektimeeskonnad, kes teadsid, miks ja mida nad saavutada soovivad. „Me leidsime täna sessioonilt oma esimese võimaliku koostööpartneri,“ rõõmustas meeskonna „Tartu Mõõgavõitlejad“ projektijuht Tiit Kroon, kelle sõnul on nende tiimis rollijaotus selge ja tegutsemistahe kõrgel.

Eesti Energia algatatud programm õpetab noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis, kuidas olla elus ettevõtlik. ENTRUM annab Lõuna-Eestile mitusada noort inimest, kes on julged unistama ja ettevõtlikud oma unistusi täide viima. ENTRUM viib eesmärke ellu koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning maakondlike arenduskeskustega. Programmi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.  Programm lähtub ma tegevuses Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ettevõtlusõppe edendamise kavast “Olen ettevõtlik!”. Arenguprogrammis osalemine on noortele tasuta.