ENTRUM superfinaalis säras 33 projektimeeskonda

03. aprill, 2012

entrum_logo23.09.2010ENTRUM ettevõtlikkusprojektide konkursi “Olen ettevõtlik!” finaalkoha võitlesid välja 33 vinget Lõuna-Eesti projektimeeskonda 133 noorega. Seda on 6 projekti rohkem kui ENTRUM avahooajal Ida-Virumaal.

Finaali jõudnud meeskonnad tutvustasid oma projektitulemusi ja õpikogemust suurele publikule (sh konkursi žüriile) 31. märtsil ENTRUM viimasel sessioonil „Olen õnnelik!“. Pealtvaatajad said osa meeskondade eduelamustest ja ületada tulnud taksistusest ning elasid kaasa ka noorte hoogsale tantsushow-le, iidsele mõõgavõitlusele ja mõnusatele kitarrirütmidele.

Kohapeal tegutses ka kullipilguga ENTRUM noortežürii, kes valis oma lemmikprojektiks Energia TV, pidas parimaks esinejaks Tartu Mõõgavõitlejaidja kasutaks ise kõige meelsamini just VeniVidiVici õpilasvahetusprogrammi teenuseid.

 

„Olen ettevõtlik!“ konkursi finaali pääses kõige rohkem projekte Tartumaalt – kokku 12 projekti; järgnesid Jõgevamaa 7 projektiga, Võrumaa 5, Valgamaa 4, Põlvamaa 3 projektiga. Kaks esitatud projekti kuuluvad oma projektitegevuste asupaikade tõttu kolme erineva maakonna alla.

Finalistide keskmine vanus on 17 eluaastat ja kõige suurem osa neist (62) arendas ENTRUM programmis sotsiaalse ettevõtluse valdkonna projekte. Kõike rohkem finaliste õpib Nõo Reaalgümnaasiumis – 19 finalisti. Finalistide arvukuse poolest järgnesid Otepää Gümnaasium 10 finalisti, Varstu Keskkool 8, Jõgeva Gümnaasium 8, Põltsamaa Ühisgümnaasium 7 ja Võru Kreutzwaldi Gümnaasium 7 finalistiga.

„Aitäh kõikidele koolidele, kes panustavad sellesse ja väärtustavad seda, et nende õpilastel oleks ettevõtlik meelelaad ja tahtmine midagi ise korda saata,“ tänas Darja Saar Lõuna-Eesti koole.