ENTRUM võitjad selgunud!

07. mai, 2014

entrum logo23.09.2010Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves tunnustas täna Tallinnas toimunud Eesti Energia noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal  Eesti kõige ettevõtlikumaid koolinoori. Peavõit läks Koerust pärit kuuest noorest koosnevale meeskonnale, kes leiutasid ökonätsu „Nätrum“.

Seitse kuud tagasi ENTRUMi avasessioonil ajurünnaku käigus sündinud võiduidee  autorite sõnul on tegemist unikaalse gurmeenätsuga, mille koostisosadeks on vaid looduslikud ained. „Eesti turul teist sellist ei pakuta ja ka maailmas pole sellised tooted veel laialdaselt levinud. Valime ise välja parimad maitsed, mis lähvad tootmisesse. Samas jätkame pidevalt toote ja maitse arendust,“ tutvustas Nätrumit meeskonnajuht Hannes Linno. „Meie lähituleviku äriplaan on paigas. Tootega oleme väljas suveüritustel, näiteks saab Nätrumit osta juulis Viljandi Folgilt,“ lisas Linno tulevikuplaanidekohta.

Loov Eesti töötoa parimaks osutus  „Loomemajandus: muusikatööstus” start-up 2014 Start-up E-Muusikakool – veebileht, mis pakub koostöös professionaalsete muusikõpetajatega loodud videokoolitusi muusikainstrumentide õppimiseks erineva tasemega huvilistele. Nelja kuuga ENTRUM programmis on start-up esitanud oma projekti ühisrahastusplatvormi Hooandja, mille vahendusel toetati projekti 270€-ga. Loodud on esimene prototüüp. Start-up plaanib pärast ENTRUM-i läbimist jätkata Eestis tegevust OÜ-na.

Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilase start-up’i tegevjuhi Markus Lemberi sõnul tähendab ettevõtlikkus antud start-up’i asutaja jaoks soovi end rakendada just selleks, et saada eneseteostust teiste elu paremaks tegemisest. Vaata E-Muusikakooli Facebookis https://www.facebook.com/emuusikakool

 „ENTRUMI neljas hooaeg paistis silma finaali jõudnud ideede arvukuse kõrval ka senisest tugevama taseme poolest.  Rõõm on näha, et sel hooajal astuvad noored ENTRUMist välja ideedega, mis on küpsed ja jätkusuutlikud. Olen kindel, et paljud neist jätkavad tegevust reaalses elus juba päris firmadena. Võidutiim Nätrum on kindlasti üks hea näide selge tulevikuvälimusega meeskonnast,“ tunnustas Eesti Energia juhatuse liige ja ENTRUMI peažürii esimees Sandor Liive noorte ettevõtlikkust.

Täna lõppenud ENTRUM Põhja-Eesti hooajaga sai noorteprogrammil Eestile ring peale. ENTRUM on üle Eesti aidanud kaasa ligi 2300 noore ettevõtliku eluhoiaku kujundamisele. Nelja aastaga on arenguprogrammi toel algatatud 516 ideed. Käesoleval hooajal tõid Põhja-Eesti noored finaali 56 ideed. Sügisest jõuab ENTRUM taas Kirde-Eestisse, kus Eesti Energia noorte arenguprogramm ka 2010. aastal alguse sai ja ettevõte üle Eesti käima lükkas.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooni-ministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkuse arendamise programm.

www.entrum.ee