Entrumi loomemajandusauhinna võitjad käisid Tallinnas oma oskusi lihvimas

20. juuni, 2011
Entrumi loomemajandusauhinna pälvinud projekti Vintage liikmed käisid neljapäeval Loov Eesti poolt välja pandud auhinda realiseerimas ja Tallinnas Meistrite Hoovis Emma Leppermanni stuudio meistrite käe all oma oskusi lihvimas.
Kogenud meistrite juhendamisel valmistasid õpilased tilgatrükis pabereid. Lisades tekstiilist kiupabereid, kuhu lisaks naturaalsetele kiududele oli lisatud ka tekstiili jääke saadigi vahva materjal, millest koos jaapanipärases köites märkmikud meisterdati. Selline tegevus haakus hästi noorte endi taaskasutusprojektiga, mille käigus Ahtme gümnaasiumi igav interjöör sai särtsu juurde noorte kaunistatud lillepottide näol.

„Kui kooli kaunistavad õpilased, hakkavad nad oma tööd hindama ja suhtuvad oma koolimajja hoolitsevalt. Samas sõltub sageli just keskkonnast soov õppida, “ selgitasid oma projekti Aleksandra Rževski ja Margarita Mironova Kohtla-Järve Ahtme  Gümnaasiumist ja Jõhvi Gümnaasiumi õpilane Jevgenia Rudnik.

Peale Emma Leppermanni õpituba tutvustas Kaire Jakobson, projekti Entrum loomemajanduse labori põhimentor, noortele Meistrite Hoovis ja Katariina Käigus asuvaid töökodasid. Päeva lõpuks tehti ühise lõunalaua taga nähtust ning  Entrumil saadud kogemustest kokkuvõtteid.