Entrumi loomemajanduse võiduprojekt Vintage: Kõik uus on unustatud vana

30. mai, 2011

Sageli viskame ära oma vanad asjad, mõtlemata sellele, kuidas saaks fantaasia abil näotud esemed muuta ilmekateks sisekujunduselementideks. Tüdrukud projektist Vintage teevad oma kätega aga tõelist imet. 

„Vanade asjade kujunduslik tuunimine“ sobib täpselt iseloomustama projekti „Vintage“ ideed, milleni viis osalejad Ahtme gümnaasiumi igav interjöör.

„Seadsime endile eesmärgi teha kool erksamaks ja huvitavamaks, andes ruumidele individuaalsuse. Ja tõestada, et õpilased suudavad sedalaadi töödega hakkama saada,“ selgitavad Aleksandra Rževski ja Margarita Mironova Kohtla-Järve Ahtme  Gümnaasiumist ja Jõhvi Gümnaasiumi õpilane Jevgenia Rudnik. „Kui kooli kaunistavad õpilased, hakkavad nad oma tööd hindama ja suhtuvad oma koolimajja hoolitsevalt. Samas sõltub sageli just keskkonnast soov õppida.“

Olles tähele pannud, et koolis on väga palju lilli täiesti ühesugustes lillepottides, otsustasid projektis osalejad esimese asjana tegeleda lillepottide värvimisega. „Palusime abi oma kunstiõpetajalt, kes nõustus hakkama meie külalismentoriks,“ räägivad tüdrukud.

Meeskonna liikmetel oli juba olemas väikeste projektide organiseerimise ja teostamise kogemus. „Kõik suhtleme omavahel koolis ja väljaspool kooli ning meil on dekoreerimisoskusi. Just loomingulise tegevuse jaoks selle tiimi moodustasimegi.

Lisaks Ahtme ja Jõhvi gümnaasiumile hakkas meeskonna partneriks firma OÜ Light. Projektis osalejad palusid kauplusejuhatajal saada nende sponsoriks vastutasuks koolis tehtava reklaami eest.

„Meie projekt õnnestus sajaprotsendiliselt! Lõpetasime töö enne tähtaega, kuid kõige olulisem on see, et tulemus meeldis väga nii lastele kui ka täiskasvanutele. Soovime samm-sammult jõuda interjööride disaini ja renoveerimiseni väljaspool kooli ja organiseerida koolifirma,“ räägivad oma saavutustest ja plaanidest tütarlapsed. Ja lisavad, et programmi Entrum käigus mõistsid nad, et kui olla ise aktiivne, avaneb palju uusi võimalusi.