ENTRUMi programmi loomemajanduse auhinnad said Energia TV ja Festival Inspiratsioon

04. mai, 2012

Peapreemia_autasustamine_lavalEile kuulutati Tartus pidulikult välja noorte ettevõtlikkusprogrammi ENTRUM Lõuna-Eesti programmi võitjad. Et loomemajanduse projekte oli seekord eriti palju, siis jagati selles valdkonnas auhindu koguni kahes kategoorias.


Disaini, meedia ja filmikategooria võitis Nõo Reaalgümnaasiumi õpilaste projekt EnergiaTV(www.energiatv.ee) , mis on alustanud noortele sellise üle-eestilise koolidevahelise õpikeskkonna loomist, mis ei piirdu ainult õppematerjalidega,  vaid hõlmab endas ka meelelahutust – kaasahaaravaid  videosid nädala tähtsamatest uudistest, persoonilugusid, videokokkuvõtteid üritustest ja palju muud.  EnergiaTV pälvis veel ka publikuauhinna, Loov Eesti eriauhinna ja Tartu Loomemajanduskeskuse eriauhinna.

Loomemajanduse teise kategooria, muusika ja ürituste korraldamise kategooria võitja, Festivali Inspiratsioon (inspiratsioon.eu/) korraldasid  Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi kuus 11. klassi õpilast.  17. märtsil peetud festivali  jooksul said osalejad oma oskusi täiendada muusika-, tantsu-, graffiti – ja kunstitöötubades ning oma vaheaega alustada võimsa kontserdiga, mille  peaesinejaks oli Chalice.EnergiaTV_laval

Konkursi üldvõitja kuulutas välja president Toomas Hendrik Ilves. Võit läks Otepää tüdrukutele, kes algatasid Eesti-sisese õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici (vvvopilasvahetus.eu/). Auhinna andsid üle Vabariigi President ja ENTRUMi idee ellukutsuja, Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

Liive sõnul on ENTRUMi põhimõte anda noortele võimalus oma eduloo alustamiseks. „Selleks, et Eesti saaks juurde hulga ettevõtlikke inimesi, tuleb õpetada noored ise enda elu juhtima. Meie eesmärk on julgustada noori oma ideid ellu viima. Väikesed edukogemused süstivad neisse eneseusku, misjärel ei karda nad enam väljakutseid ning probleemides hakatakse nägema  võimalusi.“

Konkursil „Olen ettevõtlik!“ osalesid ENTRUM programmi raames algatatud projektid, mille eestvedajad on noored ise.

Finaali jõudsid projektid tehnoloogia, ökomajanduse, loomemajanduse ja sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast. Auhinnatud projektimeeskonnad selgitas välja žürii, kes hindas projekti algatamisel ja elluviimisel saadud kogemuse mõju projektimeeskonna ettevõtlikkuse arengule ning projekti teostamise mõju noorte sotsiaalsele, kultuurilisele ja majanduslikule keskkonnale Lõuna-Eestis.

ENTRUM on Eesti Energia üle-Eestiline noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm, mille raames antakse ettevõtlus- ja ettevõtlikkusõpet olulisele osale Eesti gümnaasiumiõpilastest. Sihtasutus Entrum viib eesmärke ellu koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning maakondlike arenduskeskustega. Järgmisel õppeaastal arendab programm Viljandimaa, Pärnumaa, Saaremaa ja Hiiumaa noori.