EPL: Kihnu käsitööd saab soetada internetist

07. veebruar, 2011

altInternetis on avatud Kihnu Kauba Maja, mis pakub külastajatele võimalust soetada laias valikus ehtsat Kihnu käsitööd alates kinnastest ja sokkidest kuni mööbli ja kangastelgedeni välja.

Kaubamaja juhataja Maria Michelsoni sõnul avati pood juba esmaspäeval, kuid postiprobleemid nihutasid esimesed tellimused nädala keskele. „Tänaseks on tellimusi tulnud juba päris palju, tellitakse näiteks sukkasid ja kindaid. Samuti on esitatud juba mitu eritellimust,” ütles ta.

Peaaegu kõik müügis olevad kaubad on valmistatud käsitsi. Meistriteks on kohalikud Kihnu elanikud, kellega saab tutvuda kaubamaja eraldi leheküljel. Michelsoni sõnul plaanitakse käsitöömeistrite lehekülge oluliselt laiendada. „Tahame, et seal oleks nende pildid, elulugu ja muu oluline. See on hoopis isiklikum lähenemine, kui tead, kelle tehtud kindaid kannad.” Esialgu on kaubamaja vaid eestikeelne, kuid Michelsoni sõnul on kavas leht tõlkida ja laiendada tegevust ka välisturule. „Suur huvi võiks kauba vastu olla näiteks väliseestlastel,” märkis ta. Samuti on mõttes pakkuda müügiks ka kohalikku toitu, näiteks leiba või suitsukala.

Kihnu Kauba Maja: www.kihnukaubamaja.ee

Allikas: Eesti Päevaleht