EPL: Loomemajandus algajale: valmis muusikaturunduse õpik

17. september, 2010
Eile õhtul esitleti raamatut „Äriasjad ehk Sissejuhatus muusikaturundusse”, milles räägitakse ansamblitegemise praktilisest küljest.

Teose koostaja on Meelis Ojasild, kes teeb Enn Tiidumaa nime all elektronmuusikat ja osaleb ansamblis Ehitajad. Raamatu valmimisele aitas kaasa kümmekond kohaliku muusikamaastiku asjatundjat, teiste seas Ingrid Kohtla, Mart Niineste, Priit Juurmann, Hannes Praks jt.

Ojasild usub, et teosega võiks tutvuda iga alustav muusik. „See on sissejuhatuseks, et tekiks aimdus, mida ise saaks ette võtta,” selgitab koostaja, kelle sõnul katab raamat kõiki olulisemaid teemasid ansambli kuvandi loomisest ja levitamisest autoriõiguste ja tuuritamiseni.

Mänedžeri elukutse kadumise võimalust Ojasild eriti ei usu. „Kui bänd teeb kõiki asju ise – levitab muusikat, sebib esinemised, suhtleb sponsoritega –, siis jääb lihtsalt vähem aega muusikaga tegeleda.”

Pigem võib vahendajate leivaviilakas tänu ansamblite teadmiste kasvule suureneda: mida rohkem bände jõuab kriitilise piirini, kus mänedžeritöö hakkab liiga palju aega võtma, seda suurem on vajadus kellegi järele, kes need ülesanded enda kanda võtaks.

„Mida targem on turg tervikuna, seda konkurentsivõimelisem ta on,” leiab koostaja.